Love

Love

Lóve
2011, 90 min, od 12 let
premiéra: 12. ledna 2012
dokina.cz 6.3 index
Režie:
Hudba:
Hrají:

Film "Love" je nový koprodukční česko-slovenský celovečerní film. Jde o pravdivé milostné drama ze současnosti, které se odehrává na periférii velkoměsta a jeho devízou je silná autenticita prostředí. Projekt scénáristy a režiséra Jakuba Kronera - film Love - je, podobně jako jeho loňský úspěšný Bratislavafilm, určen pro mladého diváka s ambicemi zaujmout i starší cílovou skupinů "rodičů".

Jde o současný milostný příběh s prvky dramatu, určený převážně mladému divákovi. Hlavní postavy jsou Maťo a Veronika. Láska je spojí navzdory tomu, že žijí v rozdílných světech, a navždy změní jejich životy.

Hlavní hrdina Maťo (Michal Nemtuda) žije bezstarostný život. Bez pravidel, bez zábran. Spolu se svým kamarádem z dětství Tomášem (Jakub Gogál) kradou auta pro Borise (Dušan Cinkota) šéfa autoservisu, který se živí zejména prodejem kradených aut a součástek. Maťův život se radikálně změní když pozná Veroniku (Kristína Svarinská) a zamiluje se do ní. Veronika žije slušný život studentky vysoké školy. Je z dětského domova, žije v internátu, který jí platí škola. Své rodiče nezná, a proto usiluje o setkání se svou skutečnou matkou. Maťo o sobě neřekne Veronice celou pravdu. Radši chce kvůli ní změnit svůj dosavadní život, což mezi něj a Tomáše přináší první rozpory. Dohodnou se na poslední akci - vykradou sejf na benzínové pumpě. Ale Maťo se nešťastnou náhodou stává spoluviníkem vraždy...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY