Looney Tunes zpět v akci

Looney Tunes zpět v akci

Looney Tunes: Back in Action
2003, 91 min
dokina.cz 6.3 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Jak už je v animovaném světě Warner Bros. zvykem, kreslené postavy se potkávají se živými herci. Výjimkou není ani další hraný film s Looney Tunes. Králík Bugs, kačer Duffy a spol. se tentokrát vydávají hledat ztraceného otce Brendana Frasera.

Pátrání je zavede do Las Vegas, Paříže i džunglí Afriky. Odměnou bude nejen rodinné štěstí ze shledání otce se synem, ale také nález mytického Modrého opičího diamantu.

KRÁLÍK BUGS A JEHO PŘÁTELÉ
Za druhé světové války vyslali fašisté na území spojenců skupinu svých agentů. Byli výborně vyškoleni, aby nikdo nepoznal jejich původ. Bezchybně odpověděli na všechny prověřovací otázky a zdálo se, že nic neohrozí jejich plánovanou nepřátelskou činnost. Přišla však ještě jedna otázka: Kdo je to Bugs Bunny... Kamufláž byla odhalena.

Co je, doktore?
Když se poprvé objevil Bugs Bunny na plátně, zapůsobil na diváky jako blesk z čistého nebe. K hvězdě měl tehdy ještě daleko, byl jen partnerem a nahrávačem těch slavných. Ale hned ve svém debutu v grotesce Porky' s Hunt (1936) na namířenou brokovnici prasátka zareagoval s familiérním brooklynským přízvukem: " Eh, what's up Doc" . Publikum, které očekávalo projev úleku, řev, úprk, děs, zůstalo jak přimrazené a vzápětí propuklo v hurónský smích. Bunnyho rčení se líbilo, vžilo se, z plátna přešlo mezi lidi do rodin, na ulici... Mezi plejádou agresivních a sadistických hvězd vzájemně se ničících dvojic popularita uvolněného bezstarostného králíka rychle vzrůstala. Což dokazuje i to, že režisér Peter Bogdanovich použil Bunnyho rčení "What's up Doc" jako titul úspěšné komedie (česky: A co dál doktore, l972). A jestliže jsme začali Druhou světovou, potom se sluší válkou také skončit. V TV zprávách z boje v Perském zálivu se na ubikaci amerických vojáků objevil nápis Bugs Bunny's Home.

Sezóna králičí
Bugs Bunny se stal mýtem, hrál v několika desítkách filmů a když v roce l965 vyměnil stříbrné plátno za obrazovku, neznamenalo to pro něj ústup ze slávy, ale jeho rozverné příběhy a bezprostřední hra, která "překvapuje jeho samého, a často neví co přijde" (Chuck Jones), získává usměvavému flegmatickému králíkovi nové obdivovatele. S popularitou seriálu Bugse Bunnyho soupeřila na přelomu 50. let originální dvojice: pštros, který rychlostí blesku běhá (Beep Beep Roadrunner - Kukačka zemní kohoutí, alias zdrhač neuvěřitelný vulgo Pták uličník) a vyhladovělý kojot, který číhá na skalách a vymýšlí sto a jeden úskok, jak se Beepa zmocnit. "Na začátku měl být seriál parodií na honičky. Ve všech filmech kočka honí myš, pes kočku, lovec zajíce nebo kachnu... Chtěl jsem ty honičky zesměšnit, zničit, pohřbít. Ale diváci to nebrali jako parodii, ale jako novou honičku, prohnanější než ostatní". A poslední z plejády nezapomenutelnách postav? Neotřesitelný egoista, šišlající prskavec, Kačer Duffy. Jak o něm říká Bugs Bunny: "Nechtěj po kachně králičí práci." A on sám upřesňuje: "Možná jsem strašpytel, ale také jsem hamižný malý strašpytel." A pak ukradne nejbližší bankovku.
A to je všechno, lidičky.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY