Liga vyjímečných

Liga vyjímečných

The League of Extraordinary Gentlemen
2003, 110 min
dokina.cz 4.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Sean Connery hraje roli světově proslulého dobrodruha Allana Quatermaina, který vede ve filmu LIGA VÝJIMEČNÝCH, ligu mimořádných super hrdinů.. Do Quatermainovy mimořádné ligy patří kapitán Nemo (Naseeruddin Shah), Drákulí upírka Mina Harkerová (Peta Wilsonová), neviditelný muž Rodney Skinner (Tony Curran), agent americké tajné služby Sawyer (Shane West) Dorian Gray (Stuart Townsend), a Dr. Jekyll/Mr. Hyde (Jason Flemyng). Richard Roxburgh ("Moulin Rouge") hraje ligového záhadného náboráře, M.

Členové ligy jsou zapřisáhlí individualisté - odpadlíci - s pestrou minulostí a jedinečným talentem být jak požehnaným tak zatraceným. Nyní se musí naučit vzájemné důvěře a týmové práci ve prospěch civilizace. Bez valné přípravy a ve velmi krátké době se přemístí v mimořádné ponorce kapitána Nema Nautilus, do přední obranné linie: do Benátek, Itálie. Tam, maskovaný šílenec, Fantom, plánuje sabotáž světové konference vůdců tak, že nastraží dominový řetězec explozí, který potopí celé město. Katastrofická hrozba, závratná rizika. Lize výjimečných zbývá na záchranu světa pouhých 96 hodin....

Film natočil podle známých komiksů Alana Moorea (Z pekla) a Kevina O´Neila, režisér Stephen Norrington ("Blade"). Scénář napsal James Dale Robinson. Don Murphy ("Z pekla," "Takoví normální zabijáci") a Trevor Albert ("Groundhog Day," "Bedazzled") jsou producenty filmu a Sean Connery a Mark Gordon ("Zachraňte vojína Ryana") jsou výkonnými producenty. Koproducentem je Michael Nelson.

20 týdenní natáčení probíhalo téměř výhradně v Praze. Částečně se také točilo na Maltě a v Los Angeles.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY