Líbám Tě a miluji

Líbám Tě a miluji

Líbám Tě a miluji
2006

Zdrojem pro vyprávění životního příběhu jsou privátní filmové archivy rodiny Šechtlů. Marie a Josef se spolu seznámili na gymnásiu v Táboře. Josef byl synem známého táborského fotografa Šechtla a Marie se tak sblížila s prostředím jejich rodinného ateliéru. Fotografování a filmování pozvolna vstoupilo do jejího života. Zamilovaný vztah Josefa a Marie je vidět od prvních filmových záběrů, které si oba pořizovali. Druhá polovina 40. let byl pro Josefa a Marii obdobím budováním rodinné fotografické živnosti, kterou převzali po otci.

Do ní patřila i péče o veliký fotografický archiv. K pracovním setkáním patřily i návštěvy u prezidenta Beneše, který měl v nedalekém Sezimově Ústí svoji vilu. Josef i Marie měli tehdy pocit, že mají štěstí ve svých rukách. Ještě první léta po komunistickém převratu byl vzájemný vztah Josefa a Marie silnější, než politická doba ve které žili a kterou dokázali ze svého života vytěsnit. Ta však nakonec dostihla i je dva. Nejprve znárodněním jejich firmy.

Později inscenovaným procesem proti Josefovi, protože komunisté předpokládali v rodinnému fotografickému archivu kompromitující materiály. Z kriminálu, ve kterém se Josef ocitl, také pochází láskyplná korespondence, která jejich příběh provází. Je vzdorem k nesmyslné době, kterou Josef a Marie museli žít.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY