Krvavá volba

Krvavá volba

Rules of Engagement
2000, 118 min
dokina.cz 5.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Americká ambasáda v Jemenu je obklíčena rozlíceným davem zfanatizovaných demonstrantů. Plukovník Childers, který odpovídá za její bezpečnost, zajistí tři helikoptéry, kterými je evakuována celá rodina amerického vyslance. Následuje atak Jemenců, při kterém jsou tři vojáci z ambasády zabiti. To je jasný pokyn pro plukovníka, aby dal rozkaz k ozbrojené obraně. 83 jemenských civilistů je zlikvidováno. Jeho rozhodnutí je ale diplomatickými kruhy odsouzeno a Childers se stane obětním beránkem a je postaven před soud.
Vybere si ke své obhajobě válečného veterána z Vietnamu, cynického opilce a dlouholetého přítele plukovníka Hodgese, kterému ve válce zachránil život. Hodges není přesvědčen, že svého přítele kvalifikovaně obhájí a rozmlouvá mu to, ale Childers je skálopevně přesvědčen, že právě on je ten pravý. Soudní pře, ten věčný souboj o objektivní pravdu a spravedlnost začíná.

Tommy Lee Jones (např. Dvojí obvinění, Muži v černém)a Samuel L. Jackson( např. Star Wars - Epizoda I)jsou hlavními aktéry dramatického příběhu o ozbrojeném konfliktu v Jemenu a následné soudní dohře, kterou podle příběhu Jamese Webba natočil režisér William Friedkin. V dramatu o tom, jak je obtížné zachovat diplomatický postup, když jde opravdu o život i o soudních praktikách a síle přátelství dále hrají Ben Kingsley( nezapomenutelný Gándhí), Blair Underwood a Guy Pearce.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY