Konec básníků v Čechách

Konec básníků v Čechách

Konec básníků v Čechách
1993, 115 min
dokina.cz 5.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Konec básníků v Čechách je česká filmová komedie z roku 1993 - čtvrtý díl „básnické hexalogie“ režiséra Dušana Kleina na námět Ladislava Pecháčka (Jak svět přichází o básníky, Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách, Jak básníci neztrácejí naději, Jak básníci čekají na zázrak).

Hlavní role hrají Pavel Kříž, David Matásek, Tereza Brodská a Míla Myslíková.

Děj
Děj filmu se odehrává po Sametové revoluci, Kendy (David Matásek) pracuje jako reportér a reklamní agent, natočí se Štěpánem (Pavel Kříž) rozhovor, kvůli kterému je Štěpán vyhozen z nemocnice. Vrací se zpět do rodného Hradiště, kde se vše mění. Maminka (Míla Myslíková) pracuje stále jako švadlena, chodí ovšem do obnoveného Sokola, snaží se svého rozvedeného a nezaměstnaného syna zaměstnat a seznámit s nějakou dívkou.

Štěpán prochází nabídkou práce v soukromé klinice, práce jako ředitele polikliniky. Seznámí se s lékárnicí Ute (Tereza Brodská), která nemá ráda dotyky na uších (kultovní hláška Na ucho ne!). Na konci jde pracovat do kláštera, ve kterém se řádové sestry starají o mentálně postižené děti.

celý popis

TRAILERY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY