Kmen

Kmen

Tribe
1999
dokina.cz 6.4 index
Režie:
Hudba:
Hrají:

Měla to být idylická dovolená v poklidných vodách odlehlého koutu Mikronésie, místo toho se pro skupinu turistů cestujících na palubě plachetnice "Sea Tramp" stala plavbou do pekla. Že může být moře nebezpečné, se ukáže už pět dnů po vyplutí z přístavu, kdy zachrání z potápějícího se rybářského člunu mladou vietnamskou ženu Minh-Tam.

Vzápětí však poznají nebezpečí na vlastní kůži, když je jejich loď u pobřeží malého tropického ostrova napadena novodobými piráty. Během krvavé bitvy, která si vyžádala mnoho životů, vypukne na palubě požár a loď se potopí. Ti, kdo přežili útok a unikli pirátům i plamenům, se ocitli na pustém neobydleném ostrově. Je mezi nimi starší sympatická Gina Brava, která musí řešit problémy se svým starším manželem Johnem a svým mladším přítelem Andrewem Jenkinsem. Mladý Jack Osborne, který je zahořklý vůči Vietnamcům, kteří mu za války zabili otce a jeho matku tak připravili o zdravý rozum, a přece se právě on zamiluje do vietnamské dívky, která přišla o své rodiče při útoku pirátů a jejich rybářskou loďku.

Citlivá Lucille Fournier, která objeví utajenou jeskyni a v ní deník japonského vojáka, který tu před mnoha lety zemřel. A také pohledný Ralph Leyton, do kterého se zamiluje naivní Marie. Ti všichni musejí odsunout do pozadí své ne právě bezvýznamné osobní potíže a rozdíly a spojit síly, aby si zachránili životy. Musí uniknout hrozbě nelítostných pirátů, kteří by se mohli vrátit, aby dokončili co začali, musí čelit hrozbě ostrova, který je nejen nelítostnou a pro současného člověka nehostinnou divočinou, ale navíc tu číhá nebezpečí v podobě zbytků japonských minových polí, nastražených tu kdysi v době 2. světové války.

A jako by nestačilo, že musí čelit hrozbám, které je obklopují, zjistí velmi brzy, že nebezpečí číhá i uvnitř jejich skupiny. Brzy si nebezpečí číhající na všech stranách vybere první oběti.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY