Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

Kiss, Kiss, Bang, Bang
2005, 103 min
dokina.cz 7.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Shane Black. Člověk kterému stačilo k získání kultovního statutu napsat Smrtonosnou zbraň (scénáře ke všem dílům) a Posledního skauta. Z jeho pera pochází většina z nejomletějších hlášek parťáckých filmů.

V devadesátých letech ještě rozčeřil vodu Posledním akčním hrdinou a Dlouhým polibkem na dobrou noc a pak se jal užívat si zaslouženého důchodu. Hraní golfu ale omrzí, takže se Shane vrací a tentokrát poprvé i jako režisér. Pro svůj "komorní" buddy movie si vybral vyhaslé hvězdičky (Robert Downey Jr. a Val Kilmer mají to nejlepší už dávno za sebou) a rozhodl se být krutě originální. Hlavními hrdiny filmu jsou zloděj (Downey), který se na útěku před policií úspěšně vydává za herce a nic netušící policista (Kilmer), který mu dělá odborného poradce u jeho prvního filmu. Dvojice se brzy zaplete i do nefilmových záležitostí a Downey navíc potká svojí dávnou lásku ze střední školy, čímž je zaděláno na pořádné problémy a pár vypečených hlášek.

Dokáže se ale Shane vrátit zpátky a co víc, odrežírovat vlastní film? Kariéry většiny zúčastněných se ale při případném neúspěchu už hlouběji nepotopí, takže proč to vlastně nezkusit?

Autor: uživatel larkin

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY