Jiřina Bohdalová - neuvěřitelných 75

Jiřina Bohdalová - neuvěřitelných 75

Jiřina Bohdalová - neuvěřitelných 75
2006

Slovo neuvěřitelný se zdá být v případě narozenin naší velké české herečky, vzhledem k jejímu vždy perfektnímu vzhledu a úžasné vitalitě, zcela na místě. Na druhé straně by jinému nestačilo ani 150 let, co se týče rozsáhlosti díla, které má oslavenkyně za sebou.

Televizní dokument režiséra Zdeňka Suchého ukazuje šíři jejího hereckého umění. Herečka, která začínala u Jana Wericha v Divadle ABC a poté v Městských divadlech pražských, nakonec zakotvila v Divadle na Vinohradech, kde vytvořila řadu stěžejních rolí. Stala se oblíbenou filmovou herečkou a seznam jejích televizních rolí v inscenacích, seriálech, zábavných pořadech a tvorbě pro děti připomíná rozsahem román Alexandra Dumase.

Diváci si zamilovali její vystoupení s Vladimírem Dvořákem v Televarieté a scénky s Vladimírem Menšíkem, stejně jako její podání večerníčků. Se stejnou intenzitou ale Jiřina Bohdalová vystupuje i dnes - hraje divadlo, točí televizní pořady. Dokument ukazuje především šíři její televizní práce, nejen zábavné, ale i dramatické a je procházkou tvorbou legendární herečky.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY