Ježíš je normální!

Ježíš je normální!

Take It Jeasy!
2008, 67 min
premiéra: 15. ledna 2009
dokina.cz 6.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Dokumentární film, který klade otázky související s tématem víry, manipulace a výchovy dětí v kontroverzních křesťanských skupinách.

Režisérka filmu, Tereza Nvotová jako malé dítě chodila do dvoujazyčné „Školy budoucnosti". Byla tam vychovávána americkými misionáři, kteří patřili do charismatického křesťanského Hnutí víry. Děti se v této škole angličtiny učily uzdravovat, mluvit s Ježíšem, zpívat s rukama nahoře a patřit do elity „vítězů" nad ďáblem.

Když Tereza po deseti letech procházela prostranstvím u pražského metra Anděl, někdo na ni znenadání začal křičet, že ji Ježíš miluje. Byli to členové církve „Triumfální centrum víry" při své pouliční evangelizaci. Tereza se tehdy zarazila, vzpomněla si na své dětství a na příští shromáždění církve se zašla podívat.

Ve filmu potkáváme Tereziny bývalé spolužáky ze „Školy budoucnosti" s jejich třídním učitelem a dozvíme se, jak na své dětství pohlížejí dnes. Zároveň zhlédneme unikátní záběry zevnitř kontroverzního křesťanského společenství. Kromě dospělých se setkáme i s dětmi členů církve a absolvujeme s nimi dětskou konferenci, kterou navštívil Ježíš.

Dokument si neklade za cíl odpovídat na složité otázky víry. Chce otevřít dveře k diskuzi, kde končí hranice svobody a začíná manipulace.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY