Zlaté oko

Zlaté oko

GoldenEye
1995, 130 min
dokina.cz 6.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

S koncem studené války rozhodně nekončí problémy s Ruskem. Rusové vyvinuli novou technologii, nazvanou ZLATÉ OKO, ovládající satelity schopné vysílat elektromagnetické pulsy, které zničí jakékoliv elektronické zařízení v okruhu třiceti mil. Generál Ourumov (Goffried John) a ex-pilotka Xenia Onatopp (Famke Janssen) zběhli z armády a ukradli ZLATÉ OKO ze základny Severnaya, kterou vyhodili do povětří. Přežili pouze dva lidé - počítačový hacker Boris Grishenko (Alan Gumming), který spolupracuje sOurumovemv a Xenií pro organizaci Janus a Natalya Siminová (Izabella Scorupco), kterou objeví JAMES BOND.

Organizace Janus hodlá převést všechny peníze z Bank of London na tajná konta a poté zničit veškeré elektronické záznamy ve městě pomocí ZKLATÉHO OKA. BOND zjistí, že hlava organizace Janus je ve skutečnosti Alec Trevelean (Sean Bean), BONDůV dlouholetý přítel a kolega - agent 006 o kterém si myslel, že byl zabit Ourumovem před několika lety...

Zlaté oko, v originále anglicky GoldenEye, je v pořadí 17. film o Jamesi Bondovi, kterého poprvé ztvárnil herec Pierce Brosnan.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY