Jak přicházejí sny

Jak přicházejí sny

What Dreams May Come
1998, 113 min
dokina.cz 6.3 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Doktor Chris Nielson (Robin Williams) potkává svoji životní lásku Annie (Annabella Sciorra), vezmou se a mají spolu dvě děti. Ty umírají při autonehodě a čtyři roky na to náhle umírá i Chris. Dostává se do nebe, kde se ho na cestě posmrtným životem ujme laskavý anděl strážný Albert (Cuba Gooding Jr.) a kde se také setkává se svými dětmi i psem. Pro duši své zemřelé ženy, která spáchala ze žalu sebevraždu a je v pekle, se snaží Chris najít cestu do nebe.

Ke zfilmování použil režisér z Nového Zélandu Vincent Ward předlohu stejnojmenného románu Richarda Mathesona. Kromě výborných hereckých výkonů budou diváci obdivovat film pro počítačové efekty, které přinášejí obrazy (malované ženou Annie) do trojrozměrného života. Hlavní roli ztvárnil Robin Williams, kterého netřeba představovat. Poslední Oscar za vedlejší roli ve filmu Dobrý Will Hunting dokazuje, že se umí realizovat i v jiných, než komediálních hereckých polohách. První oscarová nominace byla za film "Dobré ráno, Vietname", druhá za "Společnost mrtvých básníků", třetí za film "Král Rybář". Nezapomenutelná dvojrole, za kterou byl oceněn Zlatým glóbem, byla husarským kouskem ve filmu "Mrs. Doubtfire - táta v sukni".
Charismatický Cuba Gooding Jr. (Pár správných chlapů, Jerry Maguire, Smrtící epidemie, Lepší už to nebude) byl nominován na Zlatý Glóbus za vedlejší roli ve filmu Jerry Maguire.
Talentovaná Annabella Sciorra, známá z filmu "Země policajtů" jako manželka policejního důstojníka potrvdila, že je vynikající a mnohostrannou herečku.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY