Já a mé přízraky

Já a mé přízraky

Life with Judy Garland: Me and My Shadows
2001, 170 min
dokina.cz 7.9 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Slavná americká herečka a zpěvačka Judy Garlandová začala svoji strmou hollywoodskou kariéru už v dětství. První vrchol její popularity přišel v roce 1939, kdy jako šestnáctiletá ztvárnila hlavní dětskou hrdinku Dorotku v dnes již klasickém filmovém muzikálu Čaroděj ze země Oz.

Zároveň s tímto hvězdným úspěchem však začaly i její problémy se závislostí na různých druzích utišujících a povzbuzujících léků, s níž bojovala se střídavými úspěchy až do svých čtyřiceti sedmi let, kdy vyčerpávající bitvu prohrála.

Mezitím však prožila život, který by si nezadal se scénářem leckterého hollywoodského filmu. Byla několikrát vdaná, mimo jiné za slavného muzikálového režiséra Vincenta Minnelliho, jejich dcera Liza se později stala také známou zpěvačkou a herečkou. Její kariéra byla velmi bouřlivá, prožila několik zdrcujících ústupů ze slávy, aby se nakonec znovu triumfující vrátila do světel ramp i na filmová plátna.

Žila extrémně a relativně krátce, neschopná opustit drsný svět šoubyznysu, který ji od dětství vysával, pohlcoval a ničil, bez nějž však přesto nedokázala existovat. Nejspíš proto, že byla jeho dokonalým ztělesněním.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY