Insomnie

Insomnie

Insomnia
2002, 118 min
dokina.cz 7.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.

Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen..
"Dobrý policajt nemůže spát, dokud není případ vyřešen, a špatný policajt proto, že ho trápí svědomí", to říká detektiv Will Dormer(Al Pacino) v psychologickém thrilleru "Insomnie", což značí v lékařském slovníku chorobnou nespavost.
Americký režisér Christopher Nolan, který se nedávno předvedl kvalitním thrillerem Memento, natočil remake norského thrilleru z r. 1997 s vynikajícími herci: oscarovým Al Pacinem (za film Vůně ženy) a vícekrát nominovaným např. za filmy Serpico, . a spravedlnost pro všechny, Dick Tracy, Kmotr atd. a neméně slavným Robinem Williamsem, který získal Oscara za Dobrého Willa Huntinga a nominován byl m.j. za Krále rybáře a Dobré jitro, Vietname a rovněž oscarovou Hilary Swank, která cenu získala za film Kluci nepláčou.
Bez dechu budete sledovat souboj mezi chytrostí a rafinovaností úchylného vraha a genialitou úspěšného detektiva v podání Al Pacina.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY