Indiana Jones a Chrám zkázy

Indiana Jones a Chrám zkázy

Indiana Jones and the Temple of Doom
1984, 118 min
premiéra: 1. listopadu 1989
dokina.cz 7.2 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Ve filmu Indiana Jones a chrám zkázy máme možnost sledovat další, lépe řečeno předešlá dobrodružství oblíbeného hrdiny, neboť jeho děj se odehrává o rok dříve než příběh prvního dílu. Spielberg se snažil překonat dějovou nabitost a tempo prvního snímku, což se mu svým způsobem podařilo, i když divák by možná uvítal i pár chvil oddechu, jež mu tvůrci ovšem neposkytnou. Zavedli tentokrát Indianu Jonese do Indie a nechali ho svést vyčerpávající souboj s fanatickou sektou vyznavačů bohyně Kálí.

celý popis

ČLÁNKY O FILMU

Indiana Jones 5 půjde do kin v červenci 2019

Indiana Jones 5 půjde do kin v červenci 2019

22. 3. 2016 | Novinky | Adam Homola

Že se Indiana Jones vrátí, jsme věděli. Nevěděli jsme jen všechno ostatní. Disney teď ale oznámila, že páté dobrodružství nejslavnějšího archeologa přijde do kin 19. července 2019. Hlavní roli si opět střihne Harrison Ford, zatímco za kameru usedne pravděpodobně největší žijící režisér, který má zároveň na svědomí i předchozí čtyři filmy: Steven Spielberg.
Steven Spielberg říká, že Harrison Ford je jediným Indiana Jonesem

Steven Spielberg říká, že Harrison Ford je jediným Indiana Jonesem

4. 12. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Před pár měsíci se objevily v médiích zvěsti, že s prodejem studia Lucas, se nový vlastní Disney rozhodl přeobsadit Indiana Jonese a celou sérii restartovat. Teď do této kauzy promluvil ten nejzasvěcenější. Režisér Steven Spielberg všechny skalní fanoušky uklidnil. Nikdo jiný než Harrison Ford slavnou postavu hrát nemůže.
Harrison Ford chce natočit Indiana Jonese 5

Harrison Ford chce natočit Indiana Jonese 5

13. 11. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Nové Hvězdné války jsou téměř za rohem a všichni fanoušci jsou samozřejmě nadšeni z toho, že se vrací na scénu Han Solo. Podle nejnovějších zpráv to však vypadá, že Harrison Ford by raději oživil svoji úplně jinou, ale stejně ikonickou postavu.
Steven Spielberg chce točit dalšího Indiana Jonese s Chrisem Prattem

Steven Spielberg chce točit dalšího Indiana Jonese s Chrisem Prattem

22. 2. 2015 | Téma | Vojtěch Karlík

Steven Spielberg chce režírovat dalšího Indiana Jonese! Není to důležitější informace, než že včera na Českých lvech vyhrál film, na který dorazilo do kin asi 4000 diváků? Rozhodně ano. Takže pár hodin před udílením Oscarů nabízíme informaci určenou všem fanouškům dobyvatele Indyho.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY