Kámoš k pohledání

Kámoš k pohledání

I Love You, Man
2009, 105 min
dokina.cz 7.0 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Peter Klaven (Paul Rudd) má krásnou snoubenku, skvělou práci a jeden zdánlivě nepatrný problém. Postrádá nejlepšího kámoše, který by mu šel na svatbu za svědka. Komedie Johna Hamburga (Riskni to s Polly) potvrzuje, že zatímco malí kluci si doživotního kamaráda najdou celkem hravě, těm velkým to tak snadno nejde.

Přitom by Zooey (Rashida Jones) měla být vlastně šťastná, že se její Peter nepoflakuje s kumpány po nocích po hospodách, ani nehatí společné víkendy výpravami s chlapy na fotbal. Ona šťastná je, ale jen do okamžiku vyřčení osudové otázky: „A koho si vezmeš za svědka, miláčku?“ V tu chvíli si Peter uvědomí, že žije v chlapůprostém prostředí a začne to okamžitě řešit. Jak už to tak bývá, když jdete do něčeho s vervou, ne vždycky se to podaří, a tak Peter absolvuje sérii ponižujících (a pro diváky velmi zábavných) setkání, bohužel s nulovým výsledkem. Když už se zdá, že si za svědka bude muset vzít vlastního otce (který jím navíc lehce pohrdá), přihraje mu osud do cesty lehce podivínského samorosta Sydneyho Fifea (Jason Segel). Možná proto, že jsou ti dva naprosto odlišní, vytvoří se mezi nimi neuvěřitelně pevné pouto, které znají jen pravá přátelství. Bohužel, v životě není nikdy nic ideální, a tak se Peterův nový nejlepší kámoš brzy stane trnem v oku naštvané nevěsty, na kterou má její budoucí manžel najednou čím dál míň času.

„Většina romantických komedií obsahuje tutéž základní konstrukci – kluk potká holku, zamiluje se do ní, ztratí ji, získá ji zpátky. Tenhle příběh podobný koncept trochu staví na hlavu, což mě hodně lákalo,“ vysvětluje svou volbu scenárista a režisér John Hamburg. Tomu se podařilo do hlavních rolí obsadit Jasona Segela a Paula Rudda, dvorní herce jednoho z nejpopulárnějších komediálních tvůrců současnosti Judda Apatowa.

„Mám rád scény, které jsou až nepříjemně trapné, a vtipy, které netlačí na pilu, spíš jen tak vyplynou. Tenhle příběh je obojího plný,“ říká Paul Rudd (Kopačky, Zbouchnutá). Katalyzátorem podobných situací je nejen Peterova touha najít opravdového přítele, ale i velmi nekonvenční chování jeho kámoše k pohledání Sydneyho. Jeho představitel Jason Segel (také Kopačky a Zbouchnutá) tvrdí, že alfou a omegou úspěchu Hamburgova filmu je fakt, že hlavní role v příběhu o hledání pravého přátelství hrají dva skuteční kamarádi na život a na smrt.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY