Home

Home

Home
2009, 95 min
dokina.cz 8.6 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Když Yann Arthus-Bertrand, mezinárodně uznávaný fotograf a autor knihy The Earth From Above, potkal producenta Luca Bessona, dohodli se ti dva na vytvoření dokumentárního projektu o planetě Zemi.

Cesta po 50 zemích světa je ódou na krásy a jemnou harmonii naší planety. S optimistickým přístupem a aktuálními tématy se snímek zaměřuje na vzrůstající povědomí veřejnosti o současných sociálních problémech a problémech životního prostředí.

„Z ptačí perspektivy“ se vydáme na cestu kolem světa do těch nejúžasnějších, ale také nejponičenějších krajin Země – nádherná, dech beroucí a silné emoce vyvolávající cesta z hlubin australského korálového pobřeží na vrchol hor Kilimandžáro, z amazonských pralesů do pouště Gobi, z bavlníkových plantáží v Texasu do průmyslové Šanghaje a ještě dál. Home nám skýtá konkrétní pohled na problémy, kterým musí naše planeta čelit: globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity a ubývání přírodních zdrojů, ale na druhou stranu i pozitivní vývoj, jako je vzrůstající demokracie, růst našich příjmů a životního standardu, rozvoj vzdělání.

Yann Arthus-Bertrand se celý život zajímal o svět zvířat a přírodní rezervace. Velmi brzy začal používat kameru a dokumentovat svá pozorování, a tak se dostal ke svému povolání: svědectví skrz obrazy.

V roce 1991 založil společnost Altitude, přední leteckou fotografickou agenturu, a začal pracovat na dokumentárních seriálech: The Earth From Above je jedním z nich.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY