Henry Proper

Henry Proper

Henry Proper
2006

Do Neštovic přijíždí nový slavný žák - Henry Proper. Co prožívá tento chlapec, jemuž zabil rodiče zlý lord Voltmetr, když mu nezaplatili za připojení k Matrixu? Co skrývá tajemný balíček u grimlinů Greengottových? Proč po něm pase jeho protivník? Nemá na kvalitního providera!

Tato filmová parodie je předabovaný Harry Potter a Kámen Mudrců.Jak sami říkají,nechají se hodně inspirovat podobným dílkem Pár Pařmenů.

Henry Proper žije téměř od svého narození u svého zlého strýce Hormona a tety Prtunie. Tato mírně komunistická rodina je vysazena na svého synka, kterému říká teta Lenin, i když se jmenuje docela jinak. Henry tedy netuší, jak se k těmto příbuzným dostal. Zatím se spokojil jen s vysvětlením, že jeho rodiče jeli do Kolumbie. Jednoho dne se však stane něco podivuhodného.

Zrovna na jeho narozeniny mu dojde dopis. Vlastně první, který vůbec dostal. Jenže jeho bolševický strýček mu dopisy ničí. Ale i přes veškerou snahu, která zahrnuje i zabití pošťáka, se dopisům neubrání. Nakonec psychicky zhroucená rodina najde útočiště v chýši. Najednou však dveře vyletí z pantů a na scénu se dostavuje Neštovický farář a gynekolog Rubikus Bagrid. Po pár výstřelech z praselyzéru si Henryho odvede a řekne mu pravdu. Jeho rodiče neodjeli do Kolumbie, není jen tak obyčejný hoch a různé jiné nezbytnosti.

Spolu odjedou do Londýna, kde si Henry musí nakoupit potřebné vybavení. I přesto, že ho chce Bagrid nejprve prodat v hospodě a i přes absolutní nedostatek peněz, který je vyřešen odvážnou bankovní loupeží, se dostane na vlak do Neštovic. Zde se seznámí se Slonem Vlezlým a Hermelínou Rangerovou. Stanou se z nich nerozluční kumpáni. Po přijetí do školy ( ve které se mimochodem musí potýkat s obtížnými a nezbytnými předměty) poznává kouzelnický (tedy, jak se to vezme..) svět.

Ale něco není v pořádku. Vyloupnou se i jeho protivníci. Hnusný a slizský Dráček Geyfoy a jeho nohsledi, profezor Šňup a v neposlední řadě i jeho hlavní nepřítel Lotr Voltmetr jednající skrz jednoho z učitelů. Dovede se hoch ledva odrostlý potýkat s nástrahami a nebezpečími? Dovede hrát okopávanou jako mistr? Odhalí pravdu? Pozná svoje rodiče? Odpověď je:...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY