Hannibal

Hannibal

Hannibal
2001, 131 min
dokina.cz 6.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Dr. Hannibal Lecter(Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl z ostře sledovaného vězení.Nejprve se skrýval v Baltimoru, pak se přemístil do italské Florencie. Nepřestává být sám sebou - krutou zrůdou se zálibou v kanibalismu.Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a prožívát své hnusné choutky s elegantní noblesou. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr.Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman).Přežil v zuboženém stavu.Je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší.

Fenomenální kruťas, charismatické ztělesnění zla a zároveň i kultivovaný znalec italské pozdní gotiky dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins tedy Sir Anthony Hopkins např. Mlčení jehňátek,Seznamte se, Joe Black, Zorro: Tajemná tvář)) je opět tady. Zaplétá se znovu do přediva svých perverzních chutí, z nejhlubších vrstev hororových vizí.

Veleúspěšný film Mlčení jehňátek (5 Oscarů v roce 1992) pokračuje Hannibalem.Zloduchovi jde po po krku agentka FBI Starlingová (Jodie Fosterovou nahradila sexy Julianne Mooreová,kterou známe například z filmů Magnolia, Big Lebowski)). Ale skutečně jen po krku? Režie se ujal renomovaný Ridley Scott (např. Gladiátor nebo Vetřelec). Hvězdné herecké obsazení doplňují Gary Oldman, Giancarlo Giannini, Ray Liotta.
Dovolte jako memento parafrázovat poslední větu ze stejnojmenné knihy Thomase Harrise z vydavatelství Alpress, která je už na pultech knihkupectví. Až film uvidíte, spokojte se s tím, co víte, a nepátrejte dál, je-li vám život milý. Je tu ale jedna polehčující okolnost, o které byste měli vědět: Hannibal nikdy nesnědl dobrého člověka!

celý popis

TRAILERY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY