Dveře v podlaze

Dveře v podlaze

Door in the Floor, The
2004, 111 min
dokina.cz 7.3 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Snímek Dveře v podlaze zkoumá tajemství lásky a její nejjasnější, nejobtížnější i nejtemnější stránky. Dveře v podlaze je film režiséra Toda Williamse natočený podle bestsellerové předlohy Johna Irvinga A Widow for One Year (Rok vdovou).

Příběh se odehrává mezi easthamptonskou plážovou komunitou v New Yorku a sleduje klíčové období jednoho léta známého spisovatele knih pro děti Teda Colea (Jeff Bridges) a jeho krásné ženy Marion (Kim Basinger. Jejich kdysi ideální manželství zasáhla tragédie. Coleovi se s láskou starají o svou čtyřletou Ruth (Elle Fanningová), která, jako každé dítě, bere věci tak, jak přicházejí. Marion se ale se ztrátou nedokáže tak snadno vyrovnat a Ted si nedokáže odpustit drobné nevěry, takže vyvstane otázka potřebné změny v jejich vztahu. Ta nastane v podobě Eddieho O´Hary (Jon Foster), mladíka, který v létě dělá Tedovi asistenta. Ted doufá, že tak se jejich manželství.osvěží.

Eddie si Teda idealizuje, ale Tedovy nepravidelné pracovní návyky Eddieho za chvíli odkážou jen na sebe sama. Eddie začne po Marion toužit, začne v ní vyvolávat zapomenuté mateřské a ženské pocity. K Eddiemu překvapení a potěšení je jeho touha hojně opětována.

Čím víc se Eddie zaplétá do složitosti zdánlivě křehké, leč ve skutečnosti sílící Marion, tím víc si uvědomuje, že i Tedova zdánlivá neschopnost v sobě skrývá něco hlubšího. S blížícím se koncem léta musí Ted a Marion rozhodnout o budoucnosti jejich rodiny.

Focus Features a Revere Pictures presentation uvádí v hlavních rolích Jeffa Bridgese a Kim Basingerovou.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY