Dokud máš maminku

Dokud máš maminku

Dokud máš maminku
1934, 90 min
dokina.cz 4.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Hlavní postavou prostého příběhu je svérázná majitelka obchodu s kuchyňským zbožím U železné matky, vdova Barbora Jarošová. Její hlavní starostí a pýchou však není obchod, ale milovaný a také milující syn Karel.

Ten se však po studiích odhodlá opustit rodný dům a začne žít svůj vlastní život. Najde si místo v pražské továrně na letadla, stane se úspěšným konstruktérem a seznámí se s neteří ředitele továrny Mareše, tanečnicí a majitelkou rytmické školy Janou Machovou, která se stane jeho životní láskou. A protože Jana jeho city opětuje, rozhodne se Karel jednoho dne představit svou nastávající také matce.

Jenže ta zjevně není s jeho volbou spokojena, protože věří, že její úspěšný syn je hoden mnohem lepší partie. Karlovo zklamání se velmi záhy odrazí také na jeho práci, což znepokojí ředitele Mareše natolik, že sám jeho matku navštíví a upozorní ji na to, že svým postojem ohrožuje synův život.

Barbora se rozhodne využít Marešova pozvání a vypraví se do Prahy na letecký den, zmešká však synův start a stane svědkem toho, jak rozrušený Karel s letadlem, ve kterém byla i Jana, havaroval. Naštěstí v té době nekončila každá taková nehoda tragicky.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY