Diamant 13

Diamant 13

Diamant 13
2009, 98 min
dokina.cz 5.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Mat a Franck jsou policisté a nejlepší přátelé. Franck se zabývá kriminální činností související s drogami. Zaplete se však do pochybných obchodů a je zavražděn. Mat se nechce smířit s jeho smrtí a vytyčí si jediný cíl - dopadnout darebáka, který jej připravil o dlouholetého, věrného přítele.
Mat (Gérard Depardieu) je nikoli z vlastní vůle samotářský robustní policajt, jehož nejlepším přítelem je flaška. Není to však John McClane, aby v krizových situacích zázračně vystřízlivěl a střílel padouchy. Tedy přesněji, padouchy střílí, ale střízlivý u toho rozhodně není.

Vžijte se do jeho situace. Jeho bývalka Calhoune (Asia Argento) po rozvodu udělala závratnou kariéru. Jezdí v nejnovějším bavoráku, nakupuje starožitnosti, nosí dlouhé kožené kabáty za stovky eur a sedí v kanceláři podobnou ředitelství středního českého podniku. Na otázku kolegů: „Nesere tě to?“, odpovídá suše: „Dobře pro ní.“

A pak je tady nejlepší kámoš Franck (Olivier Marchal). Za roky v branži jste toho už leccos zažili a přikryli i nejednu špínu. Poslední zátah s drogami dopadl prachbídně a kromě pár mrtvých na vás padlo společně s kamarádem podezření z nejvyšších míst. Ulice jsou plné feťáků, ale ne všichni vykrádají apatyky a střílejí do drogistů. Ještě je tu i krásná Farida (Aïssa Maïga), kterou zachráníte před skokem z věže, ne nepodobné těm v Ostravě, kterou chtěli kromě obvyklé dávky zkasírovat i policajti a užít si s jejím nádherným ebenovým tělem, které ještě nezdobí tolik vpichů a pořád je tu možná jízdenka zpět.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY