Den a noc

Den a noc

Dag och natt
2004, 95 min
dokina.cz 6.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

"Pro většinu lidí bylo úterý 9. září 2003 dnem, jako každý jiný. Alespoň pro jednoho člověka to ale byl den mimořádný. Toho dne si čtyřicetiletý Thomas Ekman, uznávaný architekt a vážený otec rodiny, ve 20.03 vstřelil do mozku kulku z pistole Walther GSP, kterou pro tento účel zakoupil."

Thomas dosáhl všeho, po čem ostatní vždy toužili – dobře placené práce, krásného auta, rodiny i velkého počtu milenek. Přesto je jeho život naplněný emočním chladem, bylo tohle všechno štěstí?

Nyní se psychicky zhroutil. Odjíždí do New Yorku a chce se se všemi rozloučit. Nikdo však netuší, že nemá ve skutečnosti v úmyslu jet do New Yorku, ale na mnohem vzdálenější místo, kde už bude jenom sám. Během krátké doby si položí mnoho existenčních otázek a pokusí se najít ve svém životě aspoň nějaký smysl. Proveze svým luxusním autem všechny své nejbližší – syna, současnou milenku, nejlepšího přítele, manželku, sestru, matku... Koho z nich však v životě doopravdy miloval? A znamenal vůbec On pro někoho něco nebo byl všem lhostejný? Thomasovo rozloučení tak bude v první řadě velkou tečkou za životem a vypořádáním se s těmito lidmi, kterým ubližoval a nikdo teď neposlouchá jeho naléhavé volání o pomoc...

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY