Čestné slovo

Čestné slovo

Cross My Heart
1987, 90 min
dokina.cz 5.7 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

David a Kathy se seznámili nedávno a dvakrát si spolu vyšli. Nyní se chystají na třetí schůzku, která, jak se zdá, bude v mnoha směrech rozhodující. Oba se setkání obávají a možná je napadlo, že by bylo příjemnější strávit noc ve skříni plné pavouků. Není ovšem tím, že by jeden druhému nelíbili. Právě naopak. Oba mají pocit, že ten druhý by mohl být tím pravým na celý život a že jsou na nejlepší cestě se zamilovat. Je tu ovšem malý problém. Oba si na předchozích schůzkách o sobě navykládali tolik lží, že téměř není možné se z nich vymotat a začít mluvit pravdu. Navíc si oba uvědomují, že lži mají krátké nohy a na ty právě teď dojde a všechno se provalí.

Původně David pozval Kathy na oslavu svého jmenování oblastním vedoucím prodeje ve firmě, která prodává sluneční brýle. Jenže dřív než se schůzka mohla uskutečnit, přišlo místo povýšení propouštění a David je teď bez místa. Aby si o něm Kathy nepomyslela, že chodí se ztracenou existencí, nejenže jí neřekne o svém propuštění, ale navíc vydává za své nejen vypůjčené auto, ale také byt, který si kvůli schůzce půjčil od přítele Bruce.

Situace je o to neobvyklejší, že Kathy je na tom podobně. Zapomněla se Davidovi svěřit s tím, že kouří a také že je svobodnou matkou a doma na ni čeká její sedmiletá dcera. A tak se celý večer stává procházkou po napnutém laně, které se může kdykoli přetrhnout. Dokáží David a Kathy tuhle poněkud prekérní situaci vybalancovat? Zvítězí láska nad lží?

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY