Hořící keř

Hořící keř

Burning Bush
2013, 206 min
premiéra: 13. září 2013
dokina.cz 8.0 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Minisérii Hořící keř, jež byla na plátně poprvé představena divákům na MFF v Karlových Varech na dvou zcela vyprodaných projekcích, uvede do českých kin distribuční společnost FALCON. Drama mapující klíčové údobí našich novodobých dějin se od 12. září představí divákům po omezenou dobu v unikátní, nově sestříhané filmové verzi o celkové stopáži 206 minut. Pod oficiálním názvem Hořící keř, filmová verze uvedou titul exkluzivně multikina CineStar.

Příběh Agnieszky Holland a Štěpána Hulíka o počátcích normalizace v posrpnovém Československu měl na filmovém kanálu HBO premiéru v lednu letošního roku a zaznamenal mimořádný ohlas u diváků i filmové kritiky. Jeho protagonista Ivan Trojan byl letos v červnu oceněn Zlatou nymfou na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu.

Původní minisérie, která byla zatím uvedena na všech filmových kanálech HBO v Evropě, dále pokračuje v úspěšném festivalovém tažení. Po festivalech v Rotterdamu, Sydney a v Karlových Varech se stěhuje na americký kontinent, kde byla v září za účasti režisérky uvedena na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, na prestižním festivalu v coloradském Telluride, kam jej doprovodila i představitelka hlavní role Táňa Pauhofová, na festivalech v New Yorku a ve Vancouveru.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY