Annabelle

Annabelle

Annabelle
2014, 99 min, od 15 let
premiéra: 9. října 2014
dokina.cz 4.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Naháněla divákům hrůzu již ve filmu „V zajetí démonů“, kde pro Annabelle všechno začalo. Skutečná panenka, schopná nevýslovného zla, je držena pod zámkem v okultním muzeu v Connecticutu, kde jediným návštěvníkem je kněz, který jí dvakrát za měsíc požehná.

Horor společnosti New Line Cinema o nadpřirozených silách „Annabelle“ začíná ještě před tím, než se zlo rozběsní. John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání.

Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle.

Annabelle Wallis („X-Men: První třída“) a Ward Horton („Vlk z Wall Street“) ztvárnili manžele Formovi. Držitelka nominace na Oscara Alfre Woodard („Cross Creek“, „12 let v řetězech“) hraje Evelyn, sousedku, která má knihkupecký krámek a vyzná se v okultismu. Do dalších rolí byli obsazeni: Kerry O'Malley (televizní seriál „Those Who Kill“) a Brian Howe („Devil's Knot“) jako sousedé Sharon a Pete Higginsovi; Tony Amendola (televizní seriál „Once Upon a Time “) jako Otec Perez a Eric Ladin (televizní seriál „Impérium – Mafie v Atlantic City“) jako detektiv Clarkin.

Při natáčení filmu „Annabelle“ se opět sešli členové filmového štábu, kteří pracovali na velmi úspěšném hororu o nadpřirozených silách z roku 2013 „V zajetí démonů“. James Wan, režisér tohoto celosvětově úspěšného hitu, produkuje film „Annabelle“ společně s Peterem Safranem. John R. Leonetti, který působil při natáčení filmu „V zajetí démonů“ jako kameraman, se nyní ujal režie.

Scénář k filmu napsal Gary Dauberman.

celý popis

TRAILERY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY