Animální přitažlivost

Animální přitažlivost

Someone Like You...
2001, 97 min
premiéra: 21. června 2001
dokina.cz 6.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Jane Goodale (Ashley Judd), žijící v New Yorku, je odhodlána uspět jak profesionálně (jako talentovaná moderátorka v jedné populární talk show), tak i v jednom romantickém vztahu. Když se v průběhu show začne nový výkonný producent Ray Brown (Greg Kinnear) Jane dvořit, ona je na vrcholu blaha. Ray brzy utrousí sladká tři slůvka a zmámený pár si najde společné útulné hnízdečko lásky. Ale v okamžiku kdy Ray bez vysvětlení uhasí jejich žhavý románek, Jane je absolutně vyvedena z konceptu - a zcela mimo. Horlivě pátrá po vysvětlení a domnívá se, že ho našla nečekaně v animálním světě. Jane, která objevila záhadnou souvztažnost mezi lidmi a jejich zvířecími druhy, začne zkoumat animální společenské zvyky.

Její spolupracovník Eddie Alden (Hugh Jackman) nejen , že jí propůjčí skromný pokojík, ale rovněž jí poslouží jako studijní materiál - prototyp mužského živočicha.O své nově nabyté vědomosti se Jane dělí se svou rovněž svobodnou přítelkyní Liz (Marisa Tomei), redaktorkou v pánském časopise, která ji přesvědčí, aby psala pod pseudonymem do sloupku o sexu. Janin sloupek se brzy stane senzací a ona se bezděky stane ženou, o které se nejvíc mluví. Přes veškeré Janiny pokusy odhalit tajemství romantického vztahu Jane přece jen nakonec zjistí, že lidské srdce - dokonce i mužské - je komplikovanější než pouhý instinkt.

Ashley Judd (Dvojí obvinění, Čas zabíjet) a Hugh Jackman (X-Men) se poprvé sešli v komediálně laděném příběhu o konfrontaci ženského a mužského pohledu na srdeční problémy. Linii příběhu tvrdí Marisa Tomei (Můj bratranec Vinny - Oscar za vedlejší roli-, Po čem ženy touží) temperamentem sobě vlastním. Anthony Goldwyn se ujal režie svého v pořadí třetího filmu. Greg Kinnear na sebe upozornil v nezapomenutelné roli doktora Davida Ravella ve filmu Sestřička Betty.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY