Alex a Emma

Alex a Emma

Alex a Emma
2003, 92 min
dokina.cz 5.5 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

„Adam Shipley se vzdal naděje na lásku. Jeho milenkou bylo umění. A tak si v roce 1924 udělal volno, aby napsal když ne nejlepší americký román, tak alespoň něco, před čím padne celý svět a konečně si ho všimne...“

Alex Sheldon (Luke Wilson) má spisovatelský blok, ale to je to nejmenší, čím trpí. Přijde o byt a kubánským lichvářům dluží 100 000 dolarů. Poté, co ho pověsí z okna a zničí mu počítač, dostane od nich ultimátum: buď vše splatí do 30 dnů, nebo skončí mrtvý. Alex může peníze získat jediným způsobem: pokud dokončí svůj román, ze kterého, bohužel, nemá napsanou ani čárku. Má ovšem představu, o čem by měla jeho kniha být. „O bezmocnosti zamilovaného člověka, o tom, jak ho láska sžírá jako smrtelný virus. Bude to komedie.“ Bohužel své nápady nedokáže dostat na papír. A protože nemá ani inspiraci ani počítač, najme si tvrdohlavou stenografku Emmu Dinsmore (Kate Hudson), aby mu pomohla jeho román dokončit a on dostal včas zaplaceno, a zachránil si tak krk.

Příběh Adama Shipleye (dvojrole Luka Wilsona) se brzy začíná vyvíjet. Románový Adam je romantický mladý spisovatel, kterého si najme Polina Delacroix (Sophie Marceau), elegantní a nádherná Francouzka ve velké finanční tísni, aby vyučoval její děti. Adam se do Poliny bezhlavě zamiluje a vůbec si neuvědomuje, že skutečnou lásku by mohl prožít s Polininou chůvou, která se zde objevuje v následujících podobách: jako strohá Švédka Ylva, obscénní Němka Elsa, krásná Španělka Eldora a realistická Američanka Anna (postavy hraje Kate Hudson).

Mezitím spolu Alex a Emma tráví dny i noci prací na románu. A Emma má poznámky ke všem Alexovým nápadům. Její nevybíravé, ale zajímavé nápady začínají bezděčně ovlivňovat Alexe i jeho příběh a skutečný život téhle podivné dvojice se brzy začne podobat příběhu z knihy.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY