Adresát neznámý

Adresát neznámý

...Sans laisser d'adresse
1951, 90 min
dokina.cz 7.0 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Francouzský film Adresát neznámý" vypráví příběh mladé ženy Terezy Ravenazové, která přijela do Paříže hledat novináře Pierra Forrestiera, otce svého malého synka. Průvodcem po její bezvýsledné pouti Paříží se stal taxikář Emil Gauthier, jehož ženě se právě v tu noc narodila dcerka. Téměř celou noc hledala Tereza na různých adresách svého přítele, až na poslední z nich zjistila, že je již ženat a že má většího chlapce.

Emil radil Tereze, aby se vrátila domů a opustil ji na nádraží. Brzy si však uvědomil, v jakém rozpoložení Terezu zanechal a když zjistil, že odešla z čekárny nádraží, vydal se ji spolu s několika svými kolegy taxikáři hledat. Tereza na pokraji zoufalství chtěla spáchat sebevraždu, byla však zadržena od tohoto kroku pláčem chlapce, kterého odložila na lavičce.

Emil Gauthier se jí znovu ujal a jeho žena rozřešila situaci tak, že nabídla Tereze i jejímu synáčkovi nový domov. Film ,,Adresát neznámý" byl uváděn v mezinárodni soutěži na VI. MFF v Karlových Varech 1951 pod názvem Bez udání adresy". Jeho režisérovi, Jean Paul le Chanoisovi, byla udělena cena za režii.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY