13. komnata Lenky Kořínkové

13. komnata Lenky Kořínkové

13. komnata Lenky Kořínkové
2006

Lenka Holas Kořínková je stále vnímána především jako "holka z porcelánu" podle známého českého filmu. V povědomí diváků je i její emigrace, porevoluční návrat, úspěšné knihy o "dietě" (S.P.L.K), její výstřední oblékání a také její fotografie z příkopu, které zhruba před rokem obletěly republiku na titulních stranách bulváru. Méně se ví o tom, že její zájem o téma stravování souvisí tím, že od mládí trpěla poruchou příjmu potravy, mentální bulimií.

Kým je Lenka Holas Kořínková dnes?
Na to se jí ptala redaktorka Šárka Horáková. Je stále herečkou? Je štíhlá nebo při těle? Našla si seriozního partnera? Bývá opilá nebo střízlivá? Nechystá se znovu do "blázince"? Jaké má plány do budoucna, a kterou z profesí právě teď preferuje?

Lenka se dokázala zbavit poruchy ve vnímání vlastního těla, která vyústila v bulimii. Je štíhlá a vypadá na třicet. Hrát by chtěla jen tehdy, pokud by dostala kvalitní filmovou roli. Partnera si hledá srdcem, což ostatně dělá při hledání čehokoliv. Stále se jí líbí mladší muži. Bývá opilá i střízlivá. Podle nálady. Učí angličtinu, na což má samozřejmě vlastní metodu a? zpívá. Obléká se stále podle svého a nechystá se v nejmenším slevit ve svobodě myšlení, konání i projevu, kterou si přísahala, když jí umíral bratr.

To, co většina z nás skrývá ve třinácté komnatě, Lenka Holas Kořínková netají. Je možné, že by v té její třinácté komnatě byl prostý nesoulad s většinovou společností? Nebo nemá schopnost udržet se na vrcholu slávy, když k němu dorazí? Nebo to nechce a má i pro slávu vlastní pravidla?
Odpověď na všechny položené otázky najdeme ve 13. komnatě Lenky Holas Kořínkové.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY