13. komnata Evy Holubové

13. komnata Evy Holubové

13. komnata Evy Holubové
2005

Známá herečka Eva Holubová předstupuje před diváky, aby se s nimi podělila o svou zkušenost člověka, který svedl boj se závislostí na alkoholu. Průvodkyní strhujícím vyprávěním o těžké etapě jejího života se stala přítelkyně Klára Formanová. Eva Holubová trpí endogenními depresemi a alkohol pro ni zpočátku fungoval jako antidepresivum. Cena, kterou však za chvilkovou úlevu zaplatila, byla příliš vysoká.

Alkohol ochromil její vůli, narušoval práci a ničil vztahy s nejbližšími. Kromě Kláry Formanové se vyjadřují i její přátelé a spolupracovníci Ivana Chýlková a Jan Kraus. O tom, jak viděli v tomto období maminku, mluví s velkou bezprostředností také její děti. Eva Holubová se nakonec odhodlala podstoupit léčení a byla úspěšná díky podpoře blízkých a péči odborníků, ale především díky sobě samé, své víře a motivaci.

V současnosti se stále potýká s depresivními stavy, ale už jim dokáže lépe čelit a neřeší je pitím. Svěřuje se nám s tím, jak to někdy bývá těžké, ale celkově se cítí mnohem lépe a zpětnou vazbu jí dávají dobré vztahy s okolím. Eva Holubová je aktivní, věnuje se charitě, propaguje AT linku, na níž se mohou obracet ženy se stejným problém, jaký řešila ona. Holubová předkládá svůj osobní příběh s nezvyklou otevřeností a bez sebelítosti a síla její obdivuhodné osobnosti může být inspirací pro každého z nás.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY