13. komnata Borise Hybnera

13. komnata Borise Hybnera

13. komnata Borise Hybnera
2005

Třináctou komnatou Borise Hybnera je jeho bývalá závislost na alkoholu a způsob, jakým se s ní před mnoha lety dokázal vypořádat po tom, co se dostal na dno a téměř do ohrožení života. Jak a v čem se může bývalá závislost projevit nyní po mnoha letech? Může se vrátit? Jaká je osobnost člověka, který dokázal přestat pít?


Průvodcem tohoto dílu je novinář Honza Dědek, který zná Borise Hybnera bezmála patnáct let, byl svědkem jeho vzestupů a pádů spojených s euforickým otevřením vlastního divadla Gag, jeho postupně narůstajících potíže, jeho krachu, Borisovi nezaměstnanosti, přijetí vyučování na HAMU, nabídky žít v Americe a jejího odmítnutí s výhledem na vlastní projekt v ČR, na nějž však Boris nemá (a pravděpodobně nikdy mít nebude) dostatek finančních prostředků.


Boris Hybner již léta abstinuje, ale jeho životní osud není standardní. Nedávno se po třetí oženil, má dvě malé děti. O jeho osobnosti mluví jeho první žena, která ho znala v době, kdy propadl pití. Dcera - herečka Vanda Hybnerová - dodnes trochu s hořkostí vzpomíná na to, jak od nich otec odešel, když jí bylo sedm let. Jeho mladá žena Lucie hodnotí Borisovy velkorysé projekty mnohem realističtěji a skeptičtěji než on.


Kde se ve fascinující osobnosti Borise Hybnera bere nezdolná a nezničitelná energie, se kterou se vrhá do nových a nových soubojů s větrnými mlýny, o nichž po tolika letech snad už musí tušit, že jsou předem prohrané? Je pravda, že promrhal svůj talent, jak si myslí jeho první žena? Nebo je to naopak šťastný člověk, který se dokáže jít za svým snem navzdory neúspěchům a překážkám? V odpovědích na tyto otázky spatřuje průvodce příběhem otevření dveří do třinácté komnaty Borise Hybnera.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY