10 000 př. n. l.

10 000 př. n. l.

10,000 B.C.
2008, 109 min
dokina.cz 5.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Režisér Roland Emmerich (Den nezávislosti, Den poté) nás zve na cestu proti proudu času, do dob temných proroctví, všemocných bohů, zlých duchů, zaniklých říší a obrovských mamutů, pod kterými se v úděsu třásla celá země.

Člen horského kmene, mladý lovec D’Leh (Steven Strait) objevil nejsilnější vášeň svého srdce - krásnou dívku Evolet (Camilla Belle). Zakrátko do vesnice vtrhnou neznámí nájezdníci a Evolet unesou. D’Leh se společně s tlupou nejodvážnějších lovců vydává po jejich stopách, rozhodnut jít třeba až na sám konec světa.

S každým dalším územím si skupina bojovníků uvědomuje, že na světě nejsou sami a že mimo ně existují civilizace, o kterých neměli ani potuchy. D´Lehova malá tlupa se postupně rozrůstá v armádu, protože v každé zemi narazí na kmeny zotročované lovci lidí. Skupina nedobrovolných hrdinů se musí utkat s prehistorickými stvůrami i s mnoha drsnými skutečnostmi, s nimiž původně nepočítali. Na konci jejich hrdinné cesty je navíc čeká setkání se Ztracenou civilizací.

Budoucnost prostých bojovníků spočívá v rukou představitele bohaté a silné kultury, jejíž pyramidy se dotýkají nebe. Hrdinové z různých koutů světa se musí semknout a utkat se s bohem, který nemilosrdně zotročuje jejich lid. A právě tady D´Leh pochopí, že nebyl vyvolen jen k záchraně Evolet, ale celé civilizace…

celý popis

TRAILERY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY