O

O

O
2001, 95 min
dokina.cz 6.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Hrdina filmových hitů Pearl Harbor a Černý jestřáb sestřelen Josh Harnett a okouzlující mladá kráska Julia Stiles v hlavních rolích adaptace nesmrtelného dramatu Othello Williama Shakespeara, zasazeného do 21. století.

Stále aktuální, stále nervy drásající.
Po velmi úspěšné adaptaci Romea a Julie zasazené do současnosti a natočené ve stylu oslovujícím hlavně mladého diváka je tady další filmařský čin oživující dílo světového mistra dramatu. Namísto Leonarda Di Capria se zde divák setká s další superhvězdou současnosti Joshem Harnettem. Děj „nového“ Othella autoři zasadili na americkou univerzitu mezi mladé hráče basketballu. Talentovaná a bohatá černošská hvězda Odin (Phifer) těžce snáší fakt, že ho jeho dívka podvádí s nejlepším přítelem Hugem (Harnett).
Skutečný důvod proč se Hugo snaží Odinovi odlákat lásku je jeho chorobná závist vůči Odinově velikému úspěchu. Když nemůže mít jeho peníze, slávu a obdiv, musí mít aspoň jeho dívku. Vše se začíná nebezpečně vyhrocovat a slova důvěra, zrada a pomsta dostávají svému významu. Člověk je absolutně nepoučitelný, vše se stále dokola vrací.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY