Zpátky do ringu - recenze

3. 1. 2014 - 13:36 | Recenze | Karel Drda

Zpátky do ringu - recenze zdroj: tisková zpráva

Lepší obsazení už film o dvou boxerech v důchodu mít prostě nemohl. A pro ty, co nechtějí slyšet holou pravdu, to napíši ještě jednou. Nemohl. Rocky Balboa si to v ringu na stará kolena rozdá s Jakem La Mottou a ještě se u toho budeme neskutečně bavit. Zpátky do ringu je parádní komediální jízdou s dvěma naposto úžasnými herci, pardon – boxery.

Oba hlavní hrdinové v podání Sylvestera Stallona a Roberta De Nira jsou boxeři, kteří jsou již dávno ve výslužbě, ale stále v nich dřímají vzpomínky na nedokončený vzájemný zápas. Ego dvou kohoutů v ringu, který čeká na rozhodující zápas jejich skončené kariéry, je hlavním středobodem celého příběhu. Kolem něho postavil režisér Peter Segal velmi vtipnou, ale současně i napínavou zápletku. A film se mu povedl. Před kamerou měl dvě herecké osobnosti, z nichž každá fungovala v žánrově zcela odlišných filmech, ale dokázal je spojit boxem a zájmem o solidní příběh. Že za rozhodnutím obsadit oba pány byly i jejich slavné role z konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let, o tom asi vůbec nikdo nepochybuje. Stallone je Henry Razor Sharp a De Niro Billy Kid McDonnen.

zdroj: Archiv

Důchodci v ringu

Oba pánové mají za sebou velmi úspěšnou kariéru v boxerském ringu. Oba dva jsou z Pittsburgu, což znamená, že se pánové zrovna moc nemusí a jejich hádky a škorpení v době jejich aktivní kariéry bavily nejen média, ale také fanoušky. Oba dva se v ringu několikrát střetli a oba i odnesli i vítězství, jenže je zde rok 1983, který v jejich životech má punc nedořešeného utkání. Tehdy totiž Sharp pověsil boxerské rukavice do skříně a ukončil ze dne na den kariéru. V McDonnenovi však plápolá stále plamínek jisté křivdy. Stačí jej trochu přiživit a ego se rozhodne vzít věci do svých rukou. Takže tu máme současnost, dva přestárlé chlápky, co zrovna nemají dobrou fyzičku a jeden zápas, který má všechno rozhodnout. Filmu prospívá nejen příběh, ale také neuvěřitelný výkon obou pánů, kteří se bez uzardění odrazili od svých boxerských kultovních postav a předvedli Rockyho a La Mottu, jak by asi vypadali v pětašedesáti letech. Film stíhají dokonale parádní ironické hlášky, Sly a De Niro si dělají legraci nejen z toho druhého, ale i ze sebe. Baví nás i tím, jak si dělají legraci z celého boxerského byznysu, ale i filmových klišé, které jej provázejí. Jestli ve filmu něco funguje, pak je to divákovo nechtěné, ale vlastně permanentní srovnávání s Rockym a Zuřícím býkem. Ta konfrontace je nechtěná, ale vlastně s ní tak trochu tvůrci počítali a kdo si myslí, že obsazení zrovna těchto dvou pánů je náhoda, pak netuší nic o vychytralosti producentů. Alan Arkin v roli starého trenéra Conlona bude asi nejvíc připomínat Rockyho trenéra, ale jeho hlášky zde budou mnohem ostřejší.

Lednová komedie

Zpátky do ringu je jedním z mnoha filmů, které se k nám nedostaly v loňském roce a distributoři dohánějí jejich nasazením do kin v lednu opožděné premiéry. No buďme rádi za to, že rok 2014 začíná tak silným filmem, u něhož se opravdu budete báječně bavit od začátku až do konce. Neznat boxerskou minulost obou herců je v takovém případě trochu na škodu, ale snímek funguje i bez toho, což je samozřejmě dobře. Sly i De Niro bodují po dlouhé době v „nebéčkovém“ filmu, v němž mají šanci oslovit opravdu široké spektrum diváků. A nejít na Zpátky v ringu by byla neodpustitelná chyba.

Hodnocení: 80 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.