Zlatý glóbus 2006

- Téma autor: red

Zlatým glóbům, tradiční předzvěsti Oscarů, kralovalo favorizované drama Babel od mexického filmaře Alejandra Gonzáleze Iňárrita

Zlatým glóbům, tradiční předzvěsti Oscarů, kralovalo favorizované drama Babel od mexického filmaře Alejandra Gonzáleze Iňárrita. V kategorii nejlepší komedie či muzikál se mezi čtyřmi komediemi prosadil jediný muzikál, Dreamgirls. Ten se díky celkovým třem oceněním stal nejúspěšnějším titulem letošních Zlatých glóbů – trofej si odnesli i herci ve vedlejších rolích Eddie Murphy a Jennifer Hudsonová.

Z vítězství mezi herci v hlavních rolích se mohou radovat Forest Whitaker, představitel ugandského diktátora Idiho Amina v dramatu Poslední skotský král, a Helen Mirrenová, jež ztělesnila anglickou královnu Alžbětu II. (Královna). Ta byla shodou okolností oceněna i jako herečka v televizním snímku nebo miniserii - v dramatu Královna Alžběta ztělesňuje pro změnu Alžbětu I. Herecké trofeje pro protagonisty komedií si odnesli Sacha Baron Cohen za satirický pseudodokument Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu a Meryl Streepová. Zlatý glóbus za snímek Ďábel nosí Pradu je už jejím šestým. Premiérově udělované ocenění pro animované snímky získala podle očekávání komedie studia Pixar Auta, z neanglicky mluvených filmů uspělo válečné drama Clinta Eastwooda Letters from Iwo Jima. Cenu Cecila B. DeMilla za celoživotní dílo obdržel herec, režisér a producent Warren Beatty.

Přehled výsledků

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.