Zemřel Miroslav Moravec

- Téma autor: red

Známý český herec a dabér podlehl rakovině. Praha 29. března (ČTK/Tiscali) – Ve věku 70 let zemřel v neděli časně ráno ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole populární herec a dabér Miroslav Moravec

Miroslav MoravecPraha 29. března (ČTK/Tiscali) – Ve věku 70 let zemřel v neděli časně ráno ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole populární herec a dabér Miroslav Moravec. Podlehl rozsáhlému nádorovému onemocnění. Jeho zdravotní problémy začaly před třemi lety, kdy ho porazil couvající taxík a zlomil mu nohu v krčku. Pak prodělal šedý zákal a loni zkolaboval v důsledku plicní embolie. Koncem ledna byl populární herec přijat na vinohradskou kardiologii kvůli vleklým problémům se srdcem, odkud byl převezen kvůli rakovině plic na Pneumologickou kliniku Fakultní nemocnice v Motole. Jeho stav se pak často měnil, ale zůstával vážný. V polovině března se podrobil první chemoterapii.

Miroslav Moravec prošel ve svých hereckých začátcích divadla v Mostě, Chebu a Zlíně, v roce 1968 se stal členem Krejčova Divadla za branou v Praze. Po jeho násilné likvidaci strávil šestnáct sezon v libeňském Divadle S. K. Neumanna scéně, odkud přešel do souboru Městských divadel pražských. V polovině devadesátých let se stal členem Divadla na Vinohradech, kde působil do roku 2004. Celkem ztvárnil přes sedm desítek filmových i televizních, vesměs vedlejších rolí. Díky kultivovanému přednesu byl vyhledávaným spíkrem a recitátorem. Exceloval ovšem v dabingu, kde svůj zvučný basbaryton propůjčil inspektoru Kojakovi, komisaři Moulinovi, Jeanu Maraisovi, Alainu Delonovi, Jeanu-Paulu Belmondovi, Henrymu Fondovi a řadě dalších herců. Začátkem tohoto roku oslavil v pražském klubu Mat sedmdesátiny. Zdál se být v dobré formě a po gratulacích neskrýval dojetí, i když přiznal, že slzy chlapovi nesluší.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.