Zemřel Miroslav Moravec

30. 3. 2009 - 8:44 | Téma | red

Zemřel Miroslav Moravec zdroj: tisková zpráva

Známý český herec a dabér podlehl rakovině. Praha 29. března (ČTK/Tiscali) – Ve věku 70 let zemřel v neděli časně ráno ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole populární herec a dabér Miroslav Moravec

Miroslav Moravec Praha 29. března (ČTK/Tiscali) – Ve věku 70 let zemřel v neděli časně ráno ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole populární herec a dabér Miroslav Moravec. Podlehl rozsáhlému nádorovému onemocnění. Jeho zdravotní problémy začaly před třemi lety, kdy ho porazil couvající taxík a zlomil mu nohu v krčku. Pak prodělal šedý zákal a loni zkolaboval v důsledku plicní embolie. Koncem ledna byl populární herec přijat na vinohradskou kardiologii kvůli vleklým problémům se srdcem, odkud byl převezen kvůli rakovině plic na Pneumologickou kliniku Fakultní nemocnice v Motole. Jeho stav se pak často měnil, ale zůstával vážný. V polovině března se podrobil první chemoterapii.

Miroslav Moravec prošel ve svých hereckých začátcích divadla v Mostě, Chebu a Zlíně, v roce 1968 se stal členem Krejčova Divadla za branou v Praze. Po jeho násilné likvidaci strávil šestnáct sezon v libeňském Divadle S. K. Neumanna scéně, odkud přešel do souboru Městských divadel pražských. V polovině devadesátých let se stal členem Divadla na Vinohradech, kde působil do roku 2004. Celkem ztvárnil přes sedm desítek filmových i televizních, vesměs vedlejších rolí. Díky kultivovanému přednesu byl vyhledávaným spíkrem a recitátorem. Exceloval ovšem v dabingu, kde svůj zvučný basbaryton propůjčil inspektoru Kojakovi, komisaři Moulinovi, Jeanu Maraisovi, Alainu Delonovi, Jeanu-Paulu Belmondovi, Henrymu Fondovi a řadě dalších herců. Začátkem tohoto roku oslavil v pražském klubu Mat sedmdesátiny. Zdál se být v dobré formě a po gratulacích neskrýval dojetí, i když přiznal, že slzy chlapovi nesluší.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.