Zemřel Miroslav Moravec

30. 3. 2009 - 8:44 | Téma | red

Zemřel Miroslav Moravec zdroj: tisková zpráva

Známý český herec a dabér podlehl rakovině. Praha 29. března (ČTK/Tiscali) – Ve věku 70 let zemřel v neděli časně ráno ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole populární herec a dabér Miroslav Moravec

Miroslav Moravec Praha 29. března (ČTK/Tiscali) – Ve věku 70 let zemřel v neděli časně ráno ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole populární herec a dabér Miroslav Moravec. Podlehl rozsáhlému nádorovému onemocnění. Jeho zdravotní problémy začaly před třemi lety, kdy ho porazil couvající taxík a zlomil mu nohu v krčku. Pak prodělal šedý zákal a loni zkolaboval v důsledku plicní embolie. Koncem ledna byl populární herec přijat na vinohradskou kardiologii kvůli vleklým problémům se srdcem, odkud byl převezen kvůli rakovině plic na Pneumologickou kliniku Fakultní nemocnice v Motole. Jeho stav se pak často měnil, ale zůstával vážný. V polovině března se podrobil první chemoterapii.

Miroslav Moravec prošel ve svých hereckých začátcích divadla v Mostě, Chebu a Zlíně, v roce 1968 se stal členem Krejčova Divadla za branou v Praze. Po jeho násilné likvidaci strávil šestnáct sezon v libeňském Divadle S. K. Neumanna scéně, odkud přešel do souboru Městských divadel pražských. V polovině devadesátých let se stal členem Divadla na Vinohradech, kde působil do roku 2004. Celkem ztvárnil přes sedm desítek filmových i televizních, vesměs vedlejších rolí. Díky kultivovanému přednesu byl vyhledávaným spíkrem a recitátorem. Exceloval ovšem v dabingu, kde svůj zvučný basbaryton propůjčil inspektoru Kojakovi, komisaři Moulinovi, Jeanu Maraisovi, Alainu Delonovi, Jeanu-Paulu Belmondovi, Henrymu Fondovi a řadě dalších herců. Začátkem tohoto roku oslavil v pražském klubu Mat sedmdesátiny. Zdál se být v dobré formě a po gratulacích neskrýval dojetí, i když přiznal, že slzy chlapovi nesluší.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.