Zemřel americký herec Tony Curtis

30. 9. 2010 - 18:30 | Téma | red

Zemřel americký herec Tony Curtis zdroj: tisková zpráva

Ve věku pětaosmdesáti let zemřel v noci na dnešek americký filmový herec Tony Curtis, známý například ze slavné komedie Někdo to rád horké. Informovaly o tom světové agentury.

Podle mluvčího rodiny Prestona Ahearna zemřel Curtis ve svém domě v nevadském Hendersonu. Agentura AP s odvoláním na koronera uvedla, že příčinou úmrtí byla zástava srdce.

"Byl to dobrý herec ... bude mi chybět," řekl televizi Sky News Roger Moore, který si s Curtisem zahrál v televizním seriálu The Persuaders. "Když jsme se potkali, jenom jsme na sebe tak koukali. Ale když jsme se poznali, začali jsme se mít rádi a stali se z nás dobří přátelé. Při natáčení seriálu jsme zažili spoustu legrace a hodně jsme se nasmáli," vzpomínal na svého kolegu britský herec.

Curtis se narodil maďarským emigrantům v newyorském Bronxu 3. června 1925 jako Bernard Schwartz. Prožil drsné mládí, byl členem pouličního gangu a před vězením ho zachránila služba u námořnictva. Po válce navštěvoval dramatické kurzy a vystupoval v malých divadlech v New Yorku. Brzy si pohledného Bernieho všimli agenti studia Universal a v roce 1949 se přestěhoval do Hollywoodu.

Tony Curtis, Marilyn Monroe, Jack Lemmon zdroj: tisková zpráva

Ze Schwartze se stal Curtis, nejprve James a posléze Anthony. Díky své vizáži se dostal do škatulky playboye, z níž se dokázal vymanit jen párkrát. Vždy to ale stálo za to. Ve slavné komedii Někdo to rád horké (1959) exceloval vedle Jacka Lemmona a Marilyn Monroe. Za roli vězně v dramatu Útěk v řetězech (1958) získal jedinou nominaci na Oscara. Celkem má Curtis na kontě přes 120 rolí.

Velmi pestrý byl i osobní život herce, který se v polovině 80. let podrobil protialkoholní léčbě a odvykacím kúrám ze závislosti na drogách. Curtis se šestkrát oženil, pětkrát rozvedl a měl šest dětí. Nejslavnější z nich je jeho druhá dcera, známá herečka Jamie Lee Curtis.

Více informací včetně mnoha fotografií a kompletní filmografii naleznete v profilu Tonyho Curtise na www.osobnosti.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.