Za plotem - preview

29. 9. 2008 - 12:54 | Téma | red

Za plotem - preview zdroj: tisková zpráva

Studio DreamWorks Animation letos vyprodukuje dva celovečerní 3D animované filmy. Oba se týkají drobného zvířectva

Studio DreamWorks Animation letos vyprodukuje dva celovečerní 3D animované filmy. Oba se týkají drobného zvířectva. Oba mají zápletku v mikrosvětě pod našima nohama. Ten první, premiérovaný ještě před létem, se odehrává hned Za plotem (Over the Hedge).

SYNOPSE:
Přišlo jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku. Želvák Verne (Garry Shandling) a jeho přátelé z lesa zjišťují, že jejich oblíbenou louku přehradil obří zelený plot. Objeví se mývalí všeznalec s apetitem na televizi a chipsy RJ (Bruce Willis). RJ zvířátkům zaníceně vysvětluje, že plot je bránou k příjemnému životu, neb tam žijí lidé, kteří evidentně nemají jinou starost, než plnit ledničky a spíže vybranými pochoutkami.

Opatrnému Verneovi je charismatický podvodník RJ trošku proti srsti a chtěl by svojí partu udržet v klidném lese. RJ ale ví, jak zvířátka zlákat. Koneckonců má k tomu svoje důvody. RJ a Verne se nakonec spřátelí a spolu s ostatní zvěřinou se vrhnou do tohoto nového a vzrušujícího světa zvaného předměstí.

INSPIRACE:
Za plotem vzniká na motivy stejnojmenného komiksu Michaela Frye a T. Lewise. Jeho hrdiny jsou mýval RJ a želvák Verne, jejichž přirozené prostředí zabraly rodinné domky typického amerického předměstí. Nové podmínky přinášejí dosud nepoznaná nebezpečí, ale také netušená dobrodružství. Zatímco komiks byl sólovou záležitostí Vernea a RJe, filmová verze Za plotem obnáší množství nových zvířátek.

Realizace Za plotem trvala přes deset let. Projekt nejprve koupilo studio Fox. Dlouho se řešilo samotné ztvárnění příběhu – skutečná zvířata s animovanými ústy, animovaná zvířata v reálném světě, kreslená nebo loutková animace. Fox nakonec z projektu vycouval, ale práva koupili DreamWorks SKG a vzápětí začali s realizací.

UPOUTÁVKA:
Trailer ukazuje Za plotem jako záplavu skečů a divoké akce. Upoutávka ovšem zároveň působí zdlouhavě: síla zápletky se ztrácí ve frenetickém projevu a ani výtvarné zpracování – ač technicky nepochybně na špičkové úrovni – bohužel nesrší nějakou originální vizí.

OBSAZENÍ:
Původnímu znění kraluje hlas Bruce Willise a jeho mýval RJ. Pro představitele drsných detektivů (Smrtonosná past, Sin City) jde teprve o druhou roli v animovaném filmu. Před třemi lety se podílel na namlouvání Lumpíků v divočině (Rugrats Go Wild!). V českém znění dabuje světáckého mývala Pavel Soukup. Želváka Vernea namluvil Garry Shandling z televizního seriálu The Larry Sanders Show. Hyperaktivní veverku Hammy podal Steve Carell (40 let panic), drsnou skunčici Stellu ztvárnila komediální herečka Wanda Sykes (Clerks II). William Shatner (Divočina) dabuje vačičáka Ozzieho, jehož výstavním číslem je předstírat mrtvého. Ozzieho dcerku Heather mluví zpěvačka Avril Lavigne. Párek dikobrazů Penny a Loua dabují Catherine O'Hara (Strašpytlík) a Eugene Levy (Prci prci prcičky). Medvědovi Vincentovi dal svůj hlas Nick Nolte (Hotel Rwanda). Thomas Haden Church (Bokovka) namluvil Dwaynea, chlápka, který má naše chlupaté hrdiny exterminovat, anihilovat a vůbec tak nějak z předměstských trávníčků vygumovat. V českém znění kromě Willisova dvorního dabéra Soukupa také Jiří Štěpnička, Bohdan Tůma, Radka Stupková, Luděk Čtvrtlík a Martin Stránský.

TVŮRCI:
Scénář Za plotem je dílem čtveřice Len Blum (Růžový panter), Karey Kirkpatrick (Slepičí úlet), Lorne Cameron a David Hoselton (oba Chyť mě, když to dokážeš). Snímek režíruje Tim Johnson (Mravenec Z) spolu s režisérským novicem Kareym Kirkpatrickem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.