XI. DNY EVROPSKÉHO FILMU

25. 5. 2004 - 17:43 | Téma | red

XI. DNY EVROPSKÉHO FILMU zdroj: tisková zpráva

11.–21. března v Praze a 22.–30. března v Brně. Na SPECIÁL k XI. Dnům evropského filmu Ve dnech 11

Na SPECIÁL k XI. Dnům evropského filmu

Ve dnech 11. až 21. března 2004 v Praze a 22. až 30. března 2004 v Brně se uskutečnil jedenáctý ročník festivalu současných evropských filmů – DNY EVROPSKÉHO FILMU. Pražská kina Lucerna a Aero a brněnský Sál. B. Bakaly a nově Scala představila 43 celovečerních a 16 krátkých filmů ze všech koutů Evropy. Celkem se na produkci uváděných filmů podílelo 29 zemí. Po loňském úspěchu "Ozvěn" mají i tentokrát diváci v Olomouci, Chebu a Plzni možnost vidět alespoň část letošní filmové nabídky.

Festival slavnostně zahájil 11. března v Lucerně předpremiéra francouzského snímku Má kamera a já (Ma camera et moi, 2002), který uvede režisér Christoph Loizillon. 21. března budou (opět v Lucerně) XI."Dny" slavnostně zakončeny předpremiérou norsko-švédského filmu Povídky z kuchyně (Salmer fra kjokkenet, 2002). Film přijede představit norský režisér Bent Hamer.

V programu XI. DEF nechyběla ani oblíbená specialita - Maraton evropského filmu, celonoční víkendové promítání pro nenasytné filmové fanoušky. Pro velký zájem diváků byly letos Maratony hned dva.

Předprodej: vstupenky po 70 Kč na všechna představení, kromě ”Maratonů” (za 130 Kč). Všechny filmy (kromě ”Maratonu”) jsou přes sluchátka tlumočeny do češtiny, většina z nich má i anglické podtitulky.

XI. DNY EVROPSKÉHO FILMU pořádají velvyslanectví a kulturní instituty současných a budoucích členských zemí EU, Delegace Evropské komise v České republice, Hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR za podpory těchto institucí: Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Kulturní a informační centrum města Brna, Magistrát statutárního města Brna, Multikino 93, Lucerna-Barrandov s.r.o. a Eurimages.

Starší ročníky DEF

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.