X-Men 3 - preview

11. 7. 2008 - 13:59 | Téma | red

X-Men 3 - preview zdroj: tisková zpráva

Mezi velkolepými podívanými léta roku 2006 nebudou chybět ani netrpělivě očekávaní X-Men 3

Mezi velkolepými podívanými léta roku 2006 nebudou chybět ani netrpělivě očekávaní X-Men 3. Po prvních dvou dílech, kterými Bryan Singer takříkajíc revitalizoval žánr komiksové adaptace, se režie chopil Brett Ratner. Právě k tomuto muži, zodpovědnému za odpolední komedie Křižovatka smrti, směřovala během výroby filmu z davů příznivců X-Men většina otazníků. Ve chvíli, kdy je na světě první teaser, se dá říct že alespoň po stránce vizuální kašírky je všechno OK.

X-Men 3 SYNOPSE:
Magneto: „Chtěli by nás léčit. Jenže já říkám MY jsme lék!“ Xavier: „Nevím, jestli je možné dosáhnout vítězství. Vím jenom, že bude nutná velká oběť. A protože osud mnoha bude v rukou hrstky, musíme bojovat až do úplného konce.“ (Z těchto slov zřejmě vyjde i podtitul snímku) Tolik základní promluvy kapitánů obou stran. Jak známo, svět X-Men se točí okolo nepřátelství „dobrých“ mutantů X-men dra Xaviera (Patrick Stewart) a Bratrstva ďábelských mutantů pana Magneta (Ian McKellen). Konflikty mezi znesvářenými skupinami lidí nadaných ohromujícími vlastnostmi se odehrává na pozadí světa, kde většina populace žádné super funkce nemá, a tak z nich má často obavy, které nezřídka přerůstají v agresi a pokusy o eliminaci druhu. Konkrétní příběh X-Men 3 zůstává stále zahalen tajemstvím, nicméně z finále minulého dílu lze předpovídat návrat Jean Greyové jako Phoenix (Famke Janssenová). Velkou posilou Magnetova Bratrstva je mocný Juggernaut (Vinnie Jones), ve druhé řadě pak i Omega Red (Vince Murdocco) a Callisto (Dania Ramirez). Dalšími novými figurami jsou okřídlený Angel (Ben Foster) a modrý zarostlec Beast (Kelsey Grammer), který připomíná Wolverinova tatíka po půlročním tahu.

X-Men 3 INSPIRACE:
X-Men jsou původně komiksovými hrdiny ze stáje Marvel Comics. Vytvořili je Stan Lee a Jack Kirby a poprvé se na stáncích objevili v září 1963. Filmová adaptace Bryana Singera z roku 2000 okouzlila fanoušky a zvrátila představu, že komiksové adaptace jsou jen pro děti.

UPOUTÁVKA:
Teaser je založený na proslovu dra Xaviera, který v obraze doplňuje jeden sugestivní výjev za druhým. Rozepisovat se o nich by vydalo na stránku. Takže jednoduše: má to spád.

X-Men 3 OBSAZENÍ:

Vrací se většina protagonistů dílů minulých. Kromě elegantních Stewarta a McKellena je tu samozřejmě Hugh Jackman jako Wolverine, leader zásahové jednotky X-Men. Po úvodních pochybách se vrátila i Halle Berryová (Storm), tentokráte s kratším sestřihem. Nejzajímavější volba však padla na představitele Juggernauta. Angličan Vinnie Jones často ztvárňuje nejrůznější drsňáky a grázly – kromě už klasických gangsterek Guye Ritchieho Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k sehrál znamenitou úlohu anglického zabijáka například v japonském Survive Style 5+. Jonesovu vytáhlou hubenou postavu obalili designéři Juggernauta mohutnou masou „svalů“. Herec v nich vypadá, jako kdyby na set X-men 3 zabloudil z natáčení Ninja Turtles.

X-Men 3 TVŮRCI:
Cesta ke vzniku X-Men 3 byla poměrně trnitá. Produkce se začala rozjíždět pod tvůrcem obou prvních dílu, Bryanem Singerem. Ten ale z projektu vycouval, aby se mohl věnovat konkurenčnímu Superman Returns, kde nahradil Bretta Ratnera. Singer si s sebou zároveň vzal štáb, který s ním na prvních X-Men dělal. Producenti se poté dohodli s Matthewem Vaughnem, režisérem Po krk v extázi. I ten však odešel, neb chtěl raději trávit víc času s rodinou v Británii. A tak přišla řada na rošádu a byl vybrán Ratner. Scénář pochází od spíše průměrných autorů Simona Kinberga (Mr. and Mrs. Smith) a Zaka Penna (Elektra, námět X2). Naopak zajímavý je kameraman Philippe Rousselot, držitel Oscara za Teče tudy řeka. V poslední době snímal Karlíka a továrnu na čokoládu, nebo Velkou rybu. Vizuální efekty dostala na starost WETA Digital (Pán prstenů, King Kong), procesory skučí i v Rhythm & Hues (X-Men, X2) a The Moving Picture Company (Batman začíná, Harry Potter a Ohnivý pohár).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.