X-Men 2

9. 9. 2005 - 18:59 | Téma | red

X-Men 2 Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Film hodnotí recenzentka Kateřina Grosmanová: Pokračování comicsové adaptace X-Men je takovou první vlaštovkou z chystané záplavy dalších pokračování comicsů (Daredevil, Spider-Man)

X_Men_2_KG
Pokračování comicsové adaptace X-Men je takovou první vlaštovkou z chystané záplavy dalších pokračování comicsů (Daredevil, Spider-Man). Oči tisíců fanoušků comicsové předlohy i velmi zdařilého prvního filmu se upíraly k režisérovi Bryanu Singerovi (Obvyklí podezřelí, Nadaný žák) s nadějemi i obavami, zda dokáže z dvojky udělat úchvatnou podívanou bez toho, aby z X-Men 2 vnikla jen nastavovaná kaše. Naštěstí je Singer dostatečně osobitý režisér a nedopustil, aby se mu výsledek dvojky vymknul z rukou.

Singer natočil pokračování, jež se velmi liší od jedničky. Už první X-Meni nebyli zrovna klasickým zpracováním comicsu, větší důraz byl kladen spíše než na postavy než na akci a dvojka jde v tomto ještě dál. Charakterizace postav je mnohem hlubší a jsou ve větší míře zdůrazněny jejich vnitřní konflikty. Akční scény jsou výborně natočené a celý film má opravdu „cool“ atmosféru. I když místy film působí trochu zdlouhavě, především v oněch klidných pasážích, dá se o X-Men 2 mluvit jako o jedné z nejlepších comicsových adaptací – nejen letošního roku.

Pokračování X-Menů dokazuje, že kvalitní comicsové zpracování nemusí být nutně pouze akční a že i s hlubším a inteligentním příběhem může obstát. Vedle něj vypadá Daredevil jen jako chudý příbuzný, bez pořádného scénáře, jehož akční scény ve výsledku vypadají směšně, i když je jich tam mnohem víc. X-Men 2 také názorně předvádějí pravdivost, že kvalita je mnohdy více než kvantita. Fanoušci comicsů mohou být s výsledkem naprosto spokojení.

Na SPECIÁL filmu X-Men 2

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.