X-Men 2

- Téma autor: red

Film hodnotí recenzentka Kateřina Grosmanová: Pokračování comicsové adaptace X-Men je takovou první vlaštovkou z chystané záplavy dalších pokračování comicsů (Daredevil, Spider-Man)

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

X_Men_2_KG
Pokračování comicsové adaptace X-Men je takovou první vlaštovkou z chystané záplavy dalších pokračování comicsů (Daredevil, Spider-Man). Oči tisíců fanoušků comicsové předlohy i velmi zdařilého prvního filmu se upíraly k režisérovi Bryanu Singerovi (Obvyklí podezřelí, Nadaný žák) s nadějemi i obavami, zda dokáže z dvojky udělat úchvatnou podívanou bez toho, aby z X-Men 2 vnikla jen nastavovaná kaše. Naštěstí je Singer dostatečně osobitý režisér a nedopustil, aby se mu výsledek dvojky vymknul z rukou.

Singer natočil pokračování, jež se velmi liší od jedničky. Už první X-Meni nebyli zrovna klasickým zpracováním comicsu, větší důraz byl kladen spíše než na postavy než na akci a dvojka jde v tomto ještě dál. Charakterizace postav je mnohem hlubší a jsou ve větší míře zdůrazněny jejich vnitřní konflikty. Akční scény jsou výborně natočené a celý film má opravdu „cool“ atmosféru. I když místy film působí trochu zdlouhavě, především v oněch klidných pasážích, dá se o X-Men 2 mluvit jako o jedné z nejlepších comicsových adaptací – nejen letošního roku.

Pokračování X-Menů dokazuje, že kvalitní comicsové zpracování nemusí být nutně pouze akční a že i s hlubším a inteligentním příběhem může obstát. Vedle něj vypadá Daredevil jen jako chudý příbuzný, bez pořádného scénáře, jehož akční scény ve výsledku vypadají směšně, i když je jich tam mnohem víc. X-Men 2 také názorně předvádějí pravdivost, že kvalita je mnohdy více než kvantita. Fanoušci comicsů mohou být s výsledkem naprosto spokojení.

Na SPECIÁL filmu X-Men 2

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.