Walk the Line - preview

10. 1. 2006 - 9:04 | Téma | red

Walk the Line - preview zdroj: tisková zpráva

Joaquin Phoenix v hlavní roli životopisného dramatu o Johnnym Cashovi od Jamese Mangolda. „Hello, I‘m Johnny Cash“ Tenhle pozdrav bude brzy slyšet i v českých kinech. Podzimní sezónu totiž rozčísne životopisné hudební drama Jamese Mangolda Walk the Line o muži v černém aka Johnny Cashovi: v USA 18

„Hello, I‘m Johnny Cash“
Tenhle pozdrav bude brzy slyšet i v českých kinech. Podzimní sezónu totiž rozčísne životopisné hudební drama Jamese Mangolda Walk the Line o muži v černém aka Johnny Cashovi: v USA 18.11., v ČR 12.01.06.


Johnny Cash je bez sebemenší pochybnosti legenda nad legendy. Od toho, že se stal ikonou country dřív, než mu bylo 30 k 50 miliónům prodaných desek a jednoznačné a neopakovatelné vizáži chlapíka „v černém“. Od toho, že inspiroval kdekoho až k obdivuhodnému hudebnímu znovuzrození pod dohledem Ricka Rubina v 90.letech. Díky němu Cash ovlivnil generaci, pro kterou je jinak country slovem posměchu. Od toho všeho až ke strhujícímu coveru Hurt od NIN, ze kterého udělal Mark Romanek na samém sklonku Cashova života zabijáckou odvahou a buldočí upřímností největší videoklip všech dob. Trent Reznor se u něj rozbrečí a později na koncertě bude Hurt ohlašovat: „Tohle je písnička, kterou jsem napsal, ale která už mi nepatří.“

Walk the Line Jsou ambice Walk the Line podobně vysoké? Snímek je inzerován jako netradiční životopis. Soustředí se na počátky Cashovy kariéry a na jeho pozdější zápas s drogovou závislostí.
Podobný námět ale měl už loňský Ray Taylora Hackforda, který mapoval osud Raye Charlese.

Scénář k Walk the Line napsal James Mangold spolu s Gillem Dennisem (Without Evidence) podle (auto)biografických knih The Man in Black Johnnyho Cashe a An Autobiography, kterou s Cashem sepsal Patrick Carr.
I výroba Walk the Line probíhala ve spolupráci s Cashovými. Ti také vybírali herce, kteří je měli představovat: Johnny Cash zvolil Joaquina Phoenixe a June Carterová Reese Witherspoonovou.

Walk the Line K filmu je zatím jenom pár fotek, ale Joaquin Phoenix vypadá jako Cash přesvědčivě až uhrančivě. Herec se navíc kvůli filmu naučil na kytaru a také sám nazpíval všechny písně. Traduje se historka, že během natáčení slavného koncertu ve folsomské věznici chytil reproduktor a Phoenix, který byl s kapelou na jevišti, briskně spustil Ring of Fire.
Phoenix v poslední době pravidelně střídá role v žánrovkách i dramatech: objevil se jak v hasičárně Okrsek 49 (Ladder 49), tak v Hotelu Rwanda.
Reese Witherspoon se prosadila jak v blondýnkovských komediích Pravá blondýnka (Legally Blonde), nebo Holka na roztrhání (Sweet Home Alabama), aktuálně je potom k vidění v Jarmarku marnosti (Vanity Fair).
V epizodní roli se objeví i Cashův syn John Carter Cash.

Walk the Line Zatím největším Mangoldovým úspěchem je debutové drama Heavy z roku 1995. Režisér s ním vyhrál cenu za režii v Sundance. Později následují ne úplně jisté nástřely jako Země policajtů (Cop Land), Narušení (Girl, Interrupted), nebo nejnověji Identita (Identity).
Kameru Walk the Line měl na starosti Phedon Papamichael, jehož hru se světly a atmosférou známe z Wendersova jitřně studeného The Million Dollar Hotel, či z Payneovy odpoledně prosluněné Bokovky (Sideways).

Walk the Line se mělo v kinech objevit už v dubnu. Kvůli oscarovým ambicím byla ale premiéra přesunuta až na závěr roku. Hlavními - a svým způsobem také silnějšími - soupeři o pozlacené sošky by Mangoldovi měly být: Spielbergův projekt o masakru izraelských sportovců během OH v Mnichově rroku 1972, protiválečný Jarhead Sama Mendese a westernový The Three Burials of Melquiades Estrada Tommyho Lee Jonese.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.