Vy nám taky, šéfe!

15. 7. 2009 - 13:33 | Recenze | red

Vy nám taky, šéfe! zdroj: tisková zpráva

Situační komedie Martina Kotíka z atraktivního prostředí reklamní agentury nabízí nenáročnou zábavu pro milovníky éterického humoru mladých, pohledných a „cool hláškujících“ lidí

Situační komedie Martina Kotíka z atraktivního prostředí reklamní agentury nabízí nenáročnou zábavu pro milovníky éterického humoru mladých, pohledných a „cool hláškujících“ lidí.

Leo Pavlíček (Jan Zadražil) je ztroskotanec, kterého vyhodili z práce skladníka, ale jemu to vůbec nevadí, protože věří, že bude slavným hercem, alespoň tak jako jeho vzor Marek Vašut. Znenadání jej ale navštíví strýc Václav Mráz (Václav Vydra) s nabídkou místa ředitele v jeho reklamní agentuře. Ještě větším překvapením pro Lea je, když se dozví, že jako ředitel má za úkol dovézt strýcovu firmu nenápadně k bankrotu. K tomu by mu měli nevědomky pomoci noví podřízení, kteří byli vybrání na základě své předpokládané neschopnosti.

Už na první pohled je příběh filmu poněkud nerealistický. Přesněji řečeno, budete mít pocit, že jej vymyslel nějaký pubertální žák, který jím zamýšlel provézt „nemilosrdnou kritiku“ systému a podnikatelského prostředí, ale nechal se příliš unášet svou bujnou fantazií. S takovou „nosnou“ dějovou linkou by sotva něco svedl i takový Pierre Richard, natož náš hlavní hrdina v podání Jana Zadražila. Ten se zmůže ve svém hereckém projevu jen na překvapené povytahování obočí a zatínání a uvolňování mimických svalů. V boji o přízeň diváka sází tvůrci právě na mladé a perspektivní herce (Sandra Nováková, Ladislav Hampl, Pavel Šimčík, David Kraus, Anna Polívková) nebo na populární tváře z televizních obrazovek (Václav Vydra, Mahulena Bočanová, Jiří Langmajer, Iva Janžurová).

Kotíkovi se daří do jeho komedií navzdory výsledkům angažovat herce zvučných jmen (Janžurová, v předchozích filmech Abrhám, Preiss), otázkou zůstává, zda spoluúčast na takových projektech těmto hercům stojí zato.

Za fraškovité vyznění filmu může i nelidský scénář naditý humorem slovních přestřelek o nejpovedenější hlášku. Třeskutá zábava bortí mantinely standardní situační komiky, vrcholem jsou tanečky všech přítomných mezi kancelářskými stoly. Proč ne? Máme co do činění s partou, kterou „Všichni chtěj, protože jsou jiný“. Myslíte, že se jim podaří oblafnout ošklivé a zlé podnikatele a dokázat ostatním, že jsou schopní konkurovat zaběhnutým reklamním agenturám? Při pohledu na některé televizní reklamy bych se tomu nedivil, film ale ve své povrchní snaze o moralitu vyznívá banálně až pohádkově.

Martin Kotík přivedl na svět účelově splácanou ptákovinu na jedno použití. Naivní je asi otázka, kterou si kladu, proč se takové filmy vůbec točí?

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.