Vy nám taky, šéfe!

15. 7. 2009 - 13:33 | Recenze | red

Vy nám taky, šéfe! zdroj: tisková zpráva

Situační komedie Martina Kotíka z atraktivního prostředí reklamní agentury nabízí nenáročnou zábavu pro milovníky éterického humoru mladých, pohledných a „cool hláškujících“ lidí

Situační komedie Martina Kotíka z atraktivního prostředí reklamní agentury nabízí nenáročnou zábavu pro milovníky éterického humoru mladých, pohledných a „cool hláškujících“ lidí.

Leo Pavlíček (Jan Zadražil) je ztroskotanec, kterého vyhodili z práce skladníka, ale jemu to vůbec nevadí, protože věří, že bude slavným hercem, alespoň tak jako jeho vzor Marek Vašut. Znenadání jej ale navštíví strýc Václav Mráz (Václav Vydra) s nabídkou místa ředitele v jeho reklamní agentuře. Ještě větším překvapením pro Lea je, když se dozví, že jako ředitel má za úkol dovézt strýcovu firmu nenápadně k bankrotu. K tomu by mu měli nevědomky pomoci noví podřízení, kteří byli vybrání na základě své předpokládané neschopnosti.

Už na první pohled je příběh filmu poněkud nerealistický. Přesněji řečeno, budete mít pocit, že jej vymyslel nějaký pubertální žák, který jím zamýšlel provézt „nemilosrdnou kritiku“ systému a podnikatelského prostředí, ale nechal se příliš unášet svou bujnou fantazií. S takovou „nosnou“ dějovou linkou by sotva něco svedl i takový Pierre Richard, natož náš hlavní hrdina v podání Jana Zadražila. Ten se zmůže ve svém hereckém projevu jen na překvapené povytahování obočí a zatínání a uvolňování mimických svalů. V boji o přízeň diváka sází tvůrci právě na mladé a perspektivní herce (Sandra Nováková, Ladislav Hampl, Pavel Šimčík, David Kraus, Anna Polívková) nebo na populární tváře z televizních obrazovek (Václav Vydra, Mahulena Bočanová, Jiří Langmajer, Iva Janžurová).

Kotíkovi se daří do jeho komedií navzdory výsledkům angažovat herce zvučných jmen (Janžurová, v předchozích filmech Abrhám, Preiss), otázkou zůstává, zda spoluúčast na takových projektech těmto hercům stojí zato.

Za fraškovité vyznění filmu může i nelidský scénář naditý humorem slovních přestřelek o nejpovedenější hlášku. Třeskutá zábava bortí mantinely standardní situační komiky, vrcholem jsou tanečky všech přítomných mezi kancelářskými stoly. Proč ne? Máme co do činění s partou, kterou „Všichni chtěj, protože jsou jiný“. Myslíte, že se jim podaří oblafnout ošklivé a zlé podnikatele a dokázat ostatním, že jsou schopní konkurovat zaběhnutým reklamním agenturám? Při pohledu na některé televizní reklamy bych se tomu nedivil, film ale ve své povrchní snaze o moralitu vyznívá banálně až pohádkově.

Martin Kotík přivedl na svět účelově splácanou ptákovinu na jedno použití. Naivní je asi otázka, kterou si kladu, proč se takové filmy vůbec točí?

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.