Vetřelec (Alien) - DVD

23. 2. 2009 - 13:47 | Téma | red

Vetřelec (Alien) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Ridley Scott Hrají: Tom Skerritt, Sigourney Weaver, John Hurt, Ian Holm, Harry Dean Stanton, Yaphet Kotto, Veronica Cartwright Region: 2 Délka: 112 min

dvd_recenze
Režie: Ridley Scott
Hrají: Tom Skerritt, Sigourney Weaver, John Hurt, Ian Holm, Harry Dean Stanton, Yaphet Kotto, Veronica Cartwright
Region: 2
Délka: 112 min.
Verze: widescreen (2,35:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina)
Titulky: české, anglické pro neslyšící, švédské, norské, dánské, finské, portugalské, hebrejské, polské, maďarské, islandské

Děj:
Možná se pletu, ale asi je jen málo těch, kteří by neznaly starý příběh o krvelačném tvorovi z vesmíru, jenž postupně vraždí celou posádku kosmické lodi. Dobře, beru, že tohle je kostra hezké spousty sci-fi filmů, ale jen jeden je o tom opravdovém vetřelci. Stručný nástin děje bude třeba zbytečným nošením dříví do lesa, ale pro zapomětlivé či dokonce neznalé si stručně připomeňme, o co ve filmu jde.

Posádka nákladní kosmické lodi Nostromo se předčasně probudí z hybernačního spánku uprostřed vesmíru. Proč? Protože palubní počítač zaznamenal neznámé signály - snad S.O.S. - z blízké planety. Kapitán se rozhodne na planetě přistát a celou věc prověřit. Průzkumný tým zde najde havarovanou mimozemskou kosmickou loď a v ní spoustu velkých slizkých vajec. Při bližším zkoumání jednoho z těchto objektů z něj vyskočí jak čertík z krabičky (s tím čertíkem si nedělám legraci - viz jeden z nákresů H.R.Giggera na DVD) podivný tvor a přisaje se jednomu z členů posádky na obličej. Zbylý tým ho dopraví zpátky do lodi, což je samozřejmě chyba, neboť tam se z kosmonautova hrudníku vyklube onen vraždící tvor, a začne pomalu likvidovat posádku jednoho podruhém (viz komentář režiséra R. Scotta na DVD - "We all know he/she gonna die".)

Obraz a zvuk:
Super! Obraz a zvuk byly zpracovány v normě THX, takže pokud má DVD nějaké vady, je to dědictví originálního filmu. Přecejen je mu už něco přes dvacet, a tak třeba zvuk nehýří supermoderními prostorovými efekty. Nicméně si myslím, že když si dévédéčko s Vetřelcem pustíte doma, budete mít možná silnější zážitek, než tehdy v osmdesátých letech v nějakém ušmudlaném kině.

Výbava:
Výborná. Na disku najdete především deset vystřižených scén. (Např. budete svědky toho, jak Lambertová fackuje Ripleyovou, nebo se dozvíte, kam vetřelec odvlekl kapitána Dallase, případně zhlédnete detailněji rozpracovanou Brettovu smrt.) Dále jsou zde dva nepoužité záběry, spousta skic od grafiků, kteří se podíleli na návrhu vetřelce, kosmické lodi, oblečení, rovněž pak fotografie z natáčení či původní kreslený scénář. Součástí jsou taktéž tři filmové upoutávky, separovaná hudební stopa, a hlavně komentář režiséra, který opravdu stojí zato. Je sice v původním znění a není opatřen titulky, ale pokud aspoň trošku rozumíte anglicky, nenechte si jej ujít.

Hodnocení:

dvd_recenze
dvd_recenze
Film - nakonec je to klasika, ne?

DVD - výbava, kvůli které se vyplatí mít DVD přehrávač

Koupit na Vltavě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.