Vánoční příběh

- Téma autor: red

Válečné melodrama natočené podle románu Kate O´Brienové. Film Krev andělů vznikl podle románu Kate O'Brienové "Mary Lavelle" o mladé a krásné Irce, která se přistěhuje do Španělska zmítaného občanskou válkou

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Válečné melodrama natočené podle románu Kate O´Brienové.

Krev andělůFilm Krev andělů vznikl podle románu Kate O'Brienové "Mary Lavelle" o mladé a krásné Irce, která se přistěhuje do Španělska zmítaného občanskou válkou.

Film začíná příjezdem Mary (Polly Walker) do sídla bohaté rodiny Areavagaových, kde má učit angličtinu. Během pobytu potká syna rodiny- Francesca (Vincent Perez) a v průběhu děje se do něj zamiluje. Vzhledem k tomu, že je to krásná a hodná žena, je obklopena milými a milujícími lidmi,- otcem (Franco Nero), synem, i irskou lesbičkou.
Krev andělůMary tu ale pochopitelně má i nepřátele: synovu manželku, jeho matku, a kněze, matčina velkého přítele.

Mary prožívá válku takovou, jaká je, protože vzhledem k politickému přesvědčení Araevagaových je přímo ve středu konfliktu. Když si uvědomí, že Francesca miluje, rozhodne se zemi opustit. Francescovi řekne, že ho potřebují víc, než ona.
--
Krev andělů využívá velmi často používaného principu válečné love- story. Objevuje se tu tolik témat, kolik by stačilo na 5 dalších snímků: válka, láska, sentimentální přátelství, rozpadající se vztah, úplatný kněz, atd...

Krev andělůAle se všemi se pracuje povrchně a průměrně. Je pak těžké uvěřit, zda jsou vůbec opravdové. V Krvi andělů nejsou city, je tu jenom sentiment, a to se mi zdá žalostným plýtváním materiálem.

Herci jsou totálně dřevění, odříkávají svá slova a přitom se buď smějí, nebo brečí.

Nepochopitelné je užití krásných záběrů krajiny v místech, kde je to naprosto zbytečné.
--
Ale jestli zrovna nemáte co dělat, a poslední věcí, kterou byste mohli chtít je bolest hlavy ze snahy snímku porozumět, pak Krev andělů je milý film.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.