V pouhých 60 letech zemřel herec Lance Reddick

18. 3. 2023 - 7:36 | Novinky | Adam Homola

V pouhých 60 letech zemřel herec Lance Reddick zdroj: Foto: Lionsgate

Svět zábavy přišel o jednoho ze svých nejlepších herců. Lance Reddick, známý například ze seriálu The Wire, nebo z akční série John Wick, zemřel v Los Angeles. Bylo mu 60 let.

Jeho publicistka Mia Hansenová potvrdila, že zemřel přirozenou smrtí.

Reddick se narodil v roce 1962 v Baltimoru ve státě Maryland. Vystudoval hudbu na Peabodyho konzervatoři a poté přešel na herectví na Yale School of Drama. Svou kariéru zahájil na divadelních prknech, kde se objevil v broadwayských inscenacích jako Andělé v Americe nebo The Iceman Cometh.

Na filmovém plátně debutoval v roce 1996 malou rolí ve filmu The Siege. Poté hrál nezapomenutelné postavy v televizních seriálech, jako jsou Oz, Lost, Bosch a American Horror Story. Namluvil také postavy ve videohrách, například Sylense v Horizon Zero Dawn a pokračování Horizon Forbidden West a Zavalu v Destiny.

Nejvíce se však proslavil rolí poručíka Cedrica Danielse v seriálu The Wire, kritikou oceňovaném kriminálním dramatu z jeho rodného Baltimoru z produkce HBO. Reddick ztvárnil Danielse jako přímočarého, ale konfliktního policejního velitele, který se potýkal s nepřehlednou politikou oddělení i města.

Proslavil se také rolí Charona, mnohostranně zkušeného vrátného hotelu Continental, útočiště pro zabijáky, ve filmové sérii John Wick. Objevil se ve všech čtyřech filmech této série, včetně snímku John Wick: Kapitola 4, který bude uveden do kin příští týden.

Reddick měl před svou smrtí připraveno několik dalších projektů. Natáčel roli Dia pro připravovanou televizní adaptaci Percyho Jacksona. Hrál také v remaku filmu Bílí muži neumějí skákat a ve spin-offu Johna Wicka s názvem Ballerina.

Reddick byl nejen hercem, ale také hudebníkem. Hrál na klasický klavír a jazzovou kytaru. Vydal dvě alba: Kontemplace a vzpomínky (2007) a Be Still My Soul (2013).

Reddicka přežila jeho manželka Stephanie Dayová a čtyři děti z předchozích manželství.

zdroj: Lionsgate

Lance Reddick se mihne i v ukázce na blížícího se čtvrtého Johna Wicka.

Zdroje: Mia Hansen

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.