Útěk ze Sibiře

8. 4. 2011 - 9:50 | Téma | red

Útěk ze Sibiře zdroj: tisková zpráva

Sedm vězňů, chycených za Stalinovy vlády teroru, uteče jedné noci roku 1940 ze sovětského gulagu. Jsou teď svobodní a je téměř jisté, že také mrtví…neboť jejich blížící se výprava do bezpečí neposkytuje žádnou rozumnou naději na úspěch a krajina, kterou musejí projít je nemilosrdná.

S trochou jídla a vybavením, bez jistoty, kde jsou, nebo kam jdou za svým cílem, se vydají na cestu, která bude představovat nepředstavitelné potíže a drama.  Hnání základním zvířecím instinktem - snahou o přežití a strachem, kdy se zároveň spoléhají na lidské povahové rysy - soucit a důvěru, skupina podstoupí zážitky, které jsou hluboké, bezútěšné a  mučivé.

Po  celou  dobu se neustále  řídí  jediným  imperativem:    hýbat se,  hýbat se,   hýbat se…

Útěk ze Sibiře

Režisér snímku Peter Weir říká, „Náš film byl inspirován románem Slavomira Rawicze Dlouhá cesta, o kterém si myslím, že je úžasnou kombinací příběhu z vězení a příběhu o přežití“.

„S našimi hrdiny cestujeme po čtyři roční období, 12 měsíců a dobrých 10 tisíc km, sledujeme, jak se jejich chování a osobnosti mění pod vlivem  krutých okolností. Samostatnost je nezbytná v gulagu, ale na této cestě musí lidé spoléhat jeden na druhého, jestli mají přeží, musí zbořit bariéry, které si kolem sebe vystavěli.“

Útěk ze Sibiře, Colin Farrell

Film se natáčel v Bulharsku, v Maroku a v Indii. Je to příběh vězňů sovětského pracovního tábora, kteří společně s dalšími čtyřmi utečou ze sibiřského gulagu  a vydají se na tisíce kilometru dlouhou a záludnou cestu nehostinným terénem.

Role vězňů ztvárňují  Jim Sturgess (Napříč vesmírem, Králova přízeň), Ed Harris (Appaloosa) a Colin Farrell (V Bruggách) . Ve filmu dále hrají na Oskara nominovaná Saoirse Ronan (Atonement, Pevné pouto) a Mark Strong (Královna Viktorie, Sherlock Holmes) .

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.