Útěk ze Sibiře

8. 4. 2011 - 9:50 | Téma | red

Útěk ze Sibiře zdroj: tisková zpráva

Sedm vězňů, chycených za Stalinovy vlády teroru, uteče jedné noci roku 1940 ze sovětského gulagu. Jsou teď svobodní a je téměř jisté, že také mrtví…neboť jejich blížící se výprava do bezpečí neposkytuje žádnou rozumnou naději na úspěch a krajina, kterou musejí projít je nemilosrdná.

S trochou jídla a vybavením, bez jistoty, kde jsou, nebo kam jdou za svým cílem, se vydají na cestu, která bude představovat nepředstavitelné potíže a drama.  Hnání základním zvířecím instinktem - snahou o přežití a strachem, kdy se zároveň spoléhají na lidské povahové rysy - soucit a důvěru, skupina podstoupí zážitky, které jsou hluboké, bezútěšné a  mučivé.

Po  celou  dobu se neustále  řídí  jediným  imperativem:    hýbat se,  hýbat se,   hýbat se…

Útěk ze Sibiře

Režisér snímku Peter Weir říká, „Náš film byl inspirován románem Slavomira Rawicze Dlouhá cesta, o kterém si myslím, že je úžasnou kombinací příběhu z vězení a příběhu o přežití“.

„S našimi hrdiny cestujeme po čtyři roční období, 12 měsíců a dobrých 10 tisíc km, sledujeme, jak se jejich chování a osobnosti mění pod vlivem  krutých okolností. Samostatnost je nezbytná v gulagu, ale na této cestě musí lidé spoléhat jeden na druhého, jestli mají přeží, musí zbořit bariéry, které si kolem sebe vystavěli.“

Útěk ze Sibiře, Colin Farrell

Film se natáčel v Bulharsku, v Maroku a v Indii. Je to příběh vězňů sovětského pracovního tábora, kteří společně s dalšími čtyřmi utečou ze sibiřského gulagu  a vydají se na tisíce kilometru dlouhou a záludnou cestu nehostinným terénem.

Role vězňů ztvárňují  Jim Sturgess (Napříč vesmírem, Králova přízeň), Ed Harris (Appaloosa) a Colin Farrell (V Bruggách) . Ve filmu dále hrají na Oskara nominovaná Saoirse Ronan (Atonement, Pevné pouto) a Mark Strong (Královna Viktorie, Sherlock Holmes) .

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.