Underworld: Evolution

23. 2. 2006 - 16:53 | Téma | red

Underworld: Evolution zdroj: tisková zpráva

Pokračování goticko-industriální fantasy Lena Wisemana Underworld: Evolution potěší fanoušky tři roky starého překvapivého hitu Underworld, nějaké nové však získá těžko: jestli někomu může k natočení dobrého filmu stačit dívka a pistole, pak dívka a latex o tom nepřesvědčila. Ani napodruhé.

Underworld: Evolution Upírka Selene (Kate Beckinsaleová) prchá. Zabila proradného Viktora (Bill Nighy) a kvůli tomu se z ní stala lovná zvěř. Ku pomoci má jenom svého upírodlačího přítele Michaela (Scott Speedman), který ovšem stále ještě není úplně v kondici, protože v jeho těle doznívají vedlejší účinky mutace. Po stopách Selene a Michaela brzy do východoevropské divočiny vyráží pradávný upír Marcus (Tony Curran). Potřebuje najít cestu a klíč, aby mohl vysvobodit svého bratra Williama (Brian Steele). William, první vlkodlak vůbec, byl před dávnými roky uvězněn v odlehlém žaláři, který vybudoval Selenin otec. Druhou temnou figurou je tajemný muž v pozadí, vážený Alexander Corvinus (Derek Jacobi). On je pro změnu Marcusův otec. Pomocí svých speciálních jednotek se snaží přerušit Seleninu aktivitu seč může, sleduje ovšem jiné cíle, než bezcitný synátor.

Underworld: Evolution Děj Evolution je prošpikován odkazy a grafickými vstupy z prvního dílu. Diváky, kteří jej neviděli, to může mást, některým z nich však naopak může Evolution ze stejných důvodů připadnout dějuplnější, než ve skutečnosti je.Scénář bývalého kaskadéra Dannyho McBridea je děravý jak ementál a slouží nanjevýš jako jakés takés zábradlí, aby akce a efekty nespadly ze skály. To se mu vcelku daří, ačkoliv snímku překvapivě chybí jakýkoli humor. Kvůli přirozeným dispozicím hrdinů se Underworld: Evolution odehrává opět zásadně v noci a sází také na stejné atrakce jako jednička. Štíhlá hrdinka v těsném latexu ladně prochází špinavými dílnami a starodávnými ruinami, kde se proplétají hi-end technologie s jonesovskými mechanismy. Jedna explozivní akce střídá druhou a zpomalené záběry Seleniných nadlidských schopností, podbarvené odpovídajícími působivými zvukovými efekty, koření Evolution špetkou mystiky.

Underworld: Evolution Natáčení Evolution probíhalo v Kanadě, kulisy vesnic zapadlých v hlubokých lesích, či skalnatá panoramata jednoznačně evokují karpatskou krajinu drákulovského střihu, stejně jako mluva místních obyvatel. Technický vývoj i dvojnásobný rozpočet napomohl režisérovi při velkorysejší práci s upíry a vlkodlaky. Souboje zabírá Wiseman detailněji a nechal i větší prostor proměnám lidí ve vlčí muže. Nejimpozantnějším trikem jsou Marcusova obrovská křídla.

Kate Beckinsaleová s havraními vlasy a v lesklém oblečku, případně (velmi decentně) nahá, bude pro většinu mladých mužů v publiku dostatečnou atrakcí. Herecky jí role upírky nedělá žádný problém a mezi ženskými akčními hrdinkami se řadí ke špičce. Scott Speedman Beckinsaleovou hladce doplňuje a jeho svalnaté tělo může u dívčího publika vyvolávat vzrušení v sále. Závan aristokracie přinesou epizodní role Billa Nighyho a především Dereka Jacobiho.

Underworld: Evolution Kameraman Simon Duggan ladí potemnělé obrazy do ocelově modrých, nebo ledově nazelenalých odstínů. Výjimkou jsou sépiové flashbacky a ohnivě rozpité milostné sekvence. I tady dává Wiseman najevo, že momentální styl a efekt jsou pro sérii Underworld rozlišovacím znakem číslo jedna a vše ostatní se až veze na druhé koleji. Prozatímní úspěch Underworld: Evolution dává tušit, že bychom se za pár let mohli dočkat i eventuálního třetího dílu, o který si scénář posledními stránkami hlasitě (i když ne nevkusně) říká.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.