Underworld: Evolution

23. 2. 2006 16:53 - Téma | Autor: red

Underworld: Evolution

Pokračování goticko-industriální fantasy Lena Wisemana Underworld: Evolution potěší fanoušky tři roky starého překvapivého hitu Underworld, nějaké nové však získá těžko: jestli někomu může k natočení dobrého filmu stačit dívka a pistole, pak dívka a latex o tom nepřesvědčila. Ani napodruhé.

Underworld: EvolutionUpírka Selene (Kate Beckinsaleová) prchá. Zabila proradného Viktora (Bill Nighy) a kvůli tomu se z ní stala lovná zvěř. Ku pomoci má jenom svého upírodlačího přítele Michaela (Scott Speedman), který ovšem stále ještě není úplně v kondici, protože v jeho těle doznívají vedlejší účinky mutace. Po stopách Selene a Michaela brzy do východoevropské divočiny vyráží pradávný upír Marcus (Tony Curran). Potřebuje najít cestu a klíč, aby mohl vysvobodit svého bratra Williama (Brian Steele). William, první vlkodlak vůbec, byl před dávnými roky uvězněn v odlehlém žaláři, který vybudoval Selenin otec. Druhou temnou figurou je tajemný muž v pozadí, vážený Alexander Corvinus (Derek Jacobi). On je pro změnu Marcusův otec. Pomocí svých speciálních jednotek se snaží přerušit Seleninu aktivitu seč může, sleduje ovšem jiné cíle, než bezcitný synátor.

Underworld: EvolutionDěj Evolution je prošpikován odkazy a grafickými vstupy z prvního dílu. Diváky, kteří jej neviděli, to může mást, některým z nich však naopak může Evolution ze stejných důvodů připadnout dějuplnější, než ve skutečnosti je.Scénář bývalého kaskadéra Dannyho McBridea je děravý jak ementál a slouží nanjevýš jako jakés takés zábradlí, aby akce a efekty nespadly ze skály. To se mu vcelku daří, ačkoliv snímku překvapivě chybí jakýkoli humor. Kvůli přirozeným dispozicím hrdinů se Underworld: Evolution odehrává opět zásadně v noci a sází také na stejné atrakce jako jednička. Štíhlá hrdinka v těsném latexu ladně prochází špinavými dílnami a starodávnými ruinami, kde se proplétají hi-end technologie s jonesovskými mechanismy. Jedna explozivní akce střídá druhou a zpomalené záběry Seleniných nadlidských schopností, podbarvené odpovídajícími působivými zvukovými efekty, koření Evolution špetkou mystiky.

Underworld: EvolutionNatáčení Evolution probíhalo v Kanadě, kulisy vesnic zapadlých v hlubokých lesích, či skalnatá panoramata jednoznačně evokují karpatskou krajinu drákulovského střihu, stejně jako mluva místních obyvatel. Technický vývoj i dvojnásobný rozpočet napomohl režisérovi při velkorysejší práci s upíry a vlkodlaky. Souboje zabírá Wiseman detailněji a nechal i větší prostor proměnám lidí ve vlčí muže. Nejimpozantnějším trikem jsou Marcusova obrovská křídla.

Kate Beckinsaleová s havraními vlasy a v lesklém oblečku, případně (velmi decentně) nahá, bude pro většinu mladých mužů v publiku dostatečnou atrakcí. Herecky jí role upírky nedělá žádný problém a mezi ženskými akčními hrdinkami se řadí ke špičce. Scott Speedman Beckinsaleovou hladce doplňuje a jeho svalnaté tělo může u dívčího publika vyvolávat vzrušení v sále. Závan aristokracie přinesou epizodní role Billa Nighyho a především Dereka Jacobiho.

Underworld: EvolutionKameraman Simon Duggan ladí potemnělé obrazy do ocelově modrých, nebo ledově nazelenalých odstínů. Výjimkou jsou sépiové flashbacky a ohnivě rozpité milostné sekvence. I tady dává Wiseman najevo, že momentální styl a efekt jsou pro sérii Underworld rozlišovacím znakem číslo jedna a vše ostatní se až veze na druhé koleji. Prozatímní úspěch Underworld: Evolution dává tušit, že bychom se za pár let mohli dočkat i eventuálního třetího dílu, o který si scénář posledními stránkami hlasitě (i když ne nevkusně) říká.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.
Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

15. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Robert Downey Jr. si v Dolittle povídá se zvířátky a studio Universal doufá, že na to přijde hromada lidí.
Dwayne Johnson a Emily Blunt si v Expedice: Džungle zkusí vlastní variaci na Piráty z Karibiku

Dwayne Johnson a Emily Blunt si v Expedice: Džungle zkusí vlastní variaci na Piráty z Karibiku

14. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Piráti z karibiku tak trochu ztrácí dech a vlastně už dlouho žádná nebyli. A než jim Disney přichystá restart, zkusí to s adaptací jiné atrakce z Disneylandu: Jungle Cruise (v češtině Expedice: Džungle).