Underdog

23. 2. 2009 - 15:07 | Téma | red

Underdog zdroj: tisková zpráva

Psí hrdina se dostane do laboratoře šíleného vědce a stane se z něho super-pes. Film vznikl podle sobotního komiksu z let 1964 až 1973. Byl svého času milý pejsek plemene beagle, a ten sloužil u policie

Film vznikl podle sobotního komiksu z let 1964 až 1973. Byl svého času milý pejsek plemene beagle, a ten sloužil u policie. Ale trpěl rýmou a ta neprospívala jeho čichu. Při jedné velké akci proti kriminálníkům se ke své velké hanbě místo k bombě dočichal ke krabici se šunkou. Smutně se rozloučil se službou, měl pocit, že všechny velice zklamal. Ale osud čeká na všechny a hrdinství se nevyhne ani psům.

Na ulici lapil našeho psího hrdinu Cal (Patrick Warburton), slouha šíleného vědce Dr. Simona Barsinistera (Peter Dinklage), který si hraje s kombinacemi DNA. Pejsek se sice vyhne zamýšlené injekci, ale při ničení laboratoře se naloká různých lektvarů, kterého z něho udělají super-psa. Než mu to Barsinister stihne vysvětlit, uteče „pejsek“ z toho blázince a je zachráněn bývalým kolegou-policistou (Jim Belushi), který je ve výslužbě a dělá v ochrance stejné budovy, kde byla laboratoř. Teprve u něho doma nyní nově pojmenovaný Shoeshine (mluví jej Jason Lee) zjistí, že má neuvěřitelné schopnosti. A přitom chce být prostě jenom obyčejný pes s rodinou, která by ho měla ráda a starala se o něho. Místo toho na smrt vyděsí syna Jacka (Alex Neuberger), když mu odpovídá anglicky. Pochopení u něho najde teprve, když zachrání jeho Molly kamarádku i s jejím psem Polly (jde o krásnou kokršpanělku) před ohavy, kteří je chtějí okrást.

Pes a člověk udělají dohodu. Shoeshine v patřičném kostýmu silně připomínajícím Batmana (pod jménem Underdog) chrání město před zločinci a nehodami. Stane se legendou. To na jeho stopu znovu přivede Šíleného vědce, který chce získat vzorek jeho krve a DNA. Shoeshine unikne z první pasti, druhá je horší... Šílený vědec se chystá provádět své hrozné úmysly a někdo mu v nich musí zabránit...

Psí scény jsou milé, vztah mezi klukem a psem jsou milé. Jack se cítí být pánem všeho živého, ale psa to nezajímá a zkouší na kluka stejné povely, jaké lidé používali na něho. Ironická připomínka Batmana mnohé rozesměje. Zbytek filmu je slabší. Ať již jde o vztah otce se synem, kterému zemřela matka, nebo karikatura šíleného vědce, mocí posedlého trpaslíka. Stejné se to s animací. Psí scény odpovídají komickým dialogům, zbytek triků za nimi dost pokulhává.

Je to film pro děti, a jim se líbí. Pro dospělé je scénář trochu naivní a dialog to nezachrání.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.