Underdog

23. 2. 2009 - 15:07 | Téma | red

Underdog zdroj: tisková zpráva

Psí hrdina se dostane do laboratoře šíleného vědce a stane se z něho super-pes. Film vznikl podle sobotního komiksu z let 1964 až 1973. Byl svého času milý pejsek plemene beagle, a ten sloužil u policie

Film vznikl podle sobotního komiksu z let 1964 až 1973. Byl svého času milý pejsek plemene beagle, a ten sloužil u policie. Ale trpěl rýmou a ta neprospívala jeho čichu. Při jedné velké akci proti kriminálníkům se ke své velké hanbě místo k bombě dočichal ke krabici se šunkou. Smutně se rozloučil se službou, měl pocit, že všechny velice zklamal. Ale osud čeká na všechny a hrdinství se nevyhne ani psům.

Na ulici lapil našeho psího hrdinu Cal (Patrick Warburton), slouha šíleného vědce Dr. Simona Barsinistera (Peter Dinklage), který si hraje s kombinacemi DNA. Pejsek se sice vyhne zamýšlené injekci, ale při ničení laboratoře se naloká různých lektvarů, kterého z něho udělají super-psa. Než mu to Barsinister stihne vysvětlit, uteče „pejsek“ z toho blázince a je zachráněn bývalým kolegou-policistou (Jim Belushi), který je ve výslužbě a dělá v ochrance stejné budovy, kde byla laboratoř. Teprve u něho doma nyní nově pojmenovaný Shoeshine (mluví jej Jason Lee) zjistí, že má neuvěřitelné schopnosti. A přitom chce být prostě jenom obyčejný pes s rodinou, která by ho měla ráda a starala se o něho. Místo toho na smrt vyděsí syna Jacka (Alex Neuberger), když mu odpovídá anglicky. Pochopení u něho najde teprve, když zachrání jeho Molly kamarádku i s jejím psem Polly (jde o krásnou kokršpanělku) před ohavy, kteří je chtějí okrást.

Pes a člověk udělají dohodu. Shoeshine v patřičném kostýmu silně připomínajícím Batmana (pod jménem Underdog) chrání město před zločinci a nehodami. Stane se legendou. To na jeho stopu znovu přivede Šíleného vědce, který chce získat vzorek jeho krve a DNA. Shoeshine unikne z první pasti, druhá je horší... Šílený vědec se chystá provádět své hrozné úmysly a někdo mu v nich musí zabránit...

Psí scény jsou milé, vztah mezi klukem a psem jsou milé. Jack se cítí být pánem všeho živého, ale psa to nezajímá a zkouší na kluka stejné povely, jaké lidé používali na něho. Ironická připomínka Batmana mnohé rozesměje. Zbytek filmu je slabší. Ať již jde o vztah otce se synem, kterému zemřela matka, nebo karikatura šíleného vědce, mocí posedlého trpaslíka. Stejné se to s animací. Psí scény odpovídají komickým dialogům, zbytek triků za nimi dost pokulhává.

Je to film pro děti, a jim se líbí. Pro dospělé je scénář trochu naivní a dialog to nezachrání.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.