Underdog

23. 2. 2009 - 15:07 | Téma | red

Underdog zdroj: tisková zpráva

Psí hrdina se dostane do laboratoře šíleného vědce a stane se z něho super-pes. Film vznikl podle sobotního komiksu z let 1964 až 1973. Byl svého času milý pejsek plemene beagle, a ten sloužil u policie

Film vznikl podle sobotního komiksu z let 1964 až 1973. Byl svého času milý pejsek plemene beagle, a ten sloužil u policie. Ale trpěl rýmou a ta neprospívala jeho čichu. Při jedné velké akci proti kriminálníkům se ke své velké hanbě místo k bombě dočichal ke krabici se šunkou. Smutně se rozloučil se službou, měl pocit, že všechny velice zklamal. Ale osud čeká na všechny a hrdinství se nevyhne ani psům.

Na ulici lapil našeho psího hrdinu Cal (Patrick Warburton), slouha šíleného vědce Dr. Simona Barsinistera (Peter Dinklage), který si hraje s kombinacemi DNA. Pejsek se sice vyhne zamýšlené injekci, ale při ničení laboratoře se naloká různých lektvarů, kterého z něho udělají super-psa. Než mu to Barsinister stihne vysvětlit, uteče „pejsek“ z toho blázince a je zachráněn bývalým kolegou-policistou (Jim Belushi), který je ve výslužbě a dělá v ochrance stejné budovy, kde byla laboratoř. Teprve u něho doma nyní nově pojmenovaný Shoeshine (mluví jej Jason Lee) zjistí, že má neuvěřitelné schopnosti. A přitom chce být prostě jenom obyčejný pes s rodinou, která by ho měla ráda a starala se o něho. Místo toho na smrt vyděsí syna Jacka (Alex Neuberger), když mu odpovídá anglicky. Pochopení u něho najde teprve, když zachrání jeho Molly kamarádku i s jejím psem Polly (jde o krásnou kokršpanělku) před ohavy, kteří je chtějí okrást.

Pes a člověk udělají dohodu. Shoeshine v patřičném kostýmu silně připomínajícím Batmana (pod jménem Underdog) chrání město před zločinci a nehodami. Stane se legendou. To na jeho stopu znovu přivede Šíleného vědce, který chce získat vzorek jeho krve a DNA. Shoeshine unikne z první pasti, druhá je horší... Šílený vědec se chystá provádět své hrozné úmysly a někdo mu v nich musí zabránit...

Psí scény jsou milé, vztah mezi klukem a psem jsou milé. Jack se cítí být pánem všeho živého, ale psa to nezajímá a zkouší na kluka stejné povely, jaké lidé používali na něho. Ironická připomínka Batmana mnohé rozesměje. Zbytek filmu je slabší. Ať již jde o vztah otce se synem, kterému zemřela matka, nebo karikatura šíleného vědce, mocí posedlého trpaslíka. Stejné se to s animací. Psí scény odpovídají komickým dialogům, zbytek triků za nimi dost pokulhává.

Je to film pro děti, a jim se líbí. Pro dospělé je scénář trochu naivní a dialog to nezachrání.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.